W Paryżu od 8 lipca trwają paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Nasz kraj reprezentuje rekordowa kadra, na którą składa się 42 zawodników i 3 przewodników.

Worek z medalami otworzyła Magdalena Andruszkiewicz, która sięgnęła po srebro w biegu na 100 metrów w nieolimpijskiej kategorii T72.

Pierwszy złoty medal zdobyła Róża Kozakowska, która reprezentowała nasz kraj w rzucie maczugą. Rezultatem 27,29 m nasza zawodniczka ustanowiła rekord Mistrzostw Świata!

Medalem z najcenniejszego kruszcu może się również pochwalić Maciej Lepiato, który został zwycięzcą skoku wzwyż w klasie T64. To jego piąta wygrana w mistrzostwach globu!

Tego samego dnia drugie miejsce zdobyli: Lech Stolman (pchnięcie kulą w kategorii F55) oraz Faustyna Kotłowska (rzut dyskiem w klasie F64).

Po trwających protestach okazało się, iż srebrny medal (a nie brązowy, co wskazywały pierwsze wyniki) zawiśnie również na szyi Piotra Kosewicza (rzut dyskiem).

Dziś do medalowego worka srebro dołożyła Lucyna Kornobys w pchnięciu kulą. Polka w klasie F34 uzyskała wynik 8,49m.

Tym samym Biało-Czerwoni na ten moment mają na swoim koncie 7 krążków: 2 złote i 5 srebrnych.