Ostatni dzień Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w pływaniu dobiegł końca. Biało-czerwoni wrócą z Manchesteru z dorobkiem siedmiu medali.

W sobotę wybrzmiał “Mazurek Dąbrowskiego”, a to za sprawą Kamila Otowskiego. Zdeklasował rywali na 50 metrów stylem grzbietowym w klasie S1. Polak pokonał dystans w czasie 1:07,34. Tuż za nim uplasował się Izraelczyk – Iyad Shalabi, tracąc do zwycięzcy 3,23 sekundy. Podium uzupełnił reprezentant Włoch – Francesco Bettella. Dla naszego zawodnika to drugi tytuł mistrza świata na tych zawodach. Po pierwszy sięgnął w środę. W znakomitym stylu wygrał finałowy wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym.

W czwartkowym finale 200 metrów stylem dowolnym (kat. S2) po srebrny krążek sięgnął Jacek Czech. 47-letni zawodnik UKS G-8 Bielany Warszawa poprawił najlepszy w karierze wynik o blisko dwie sekundy – 4:22,96. Złoto zgarnął doświadczony Brazylijczyk – Gabriel dos Santos Araujo. Na 3. miejscu uplasował się Alberto Abarza Diaz z Chile. W sobotę Czech sięgnął po swój trzeci medal na tych mistrzostwach! Po raz drugi wywalczył srebro, leczy tym razem w rywalizacji na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Polak stracił 3,36 sekundy do triumfatora – Santosa, który bieg pokonał w 54,08 sekund. Brąz należał do Ukraińca – Bogdana Bogdarenko.

Reprezentanci Polski wrócą z Manchesteru z dorobkiem siedmiu medali – dwóch złotych, trzech srebrnych i dwóch brązowych.