W dniach 28-30 lipca odbył się turniej Beach ParaVolley Ljubljana w słoweńskiej Lublanie. Podopieczni trenera Piotra Janiaka odnieśli zwycięstwo, po raz trzeci z rzędu!

Reprezentanci Polski przystąpili do zawodów w składzie: Dariusz Cegiełka, Rafał Wojtowicz, Michał Wypych i Artur Wąsowicz. Do rozgrywek zgłosiły się cztery drużyny – Polski, Włoch, Słowacji i Kazachstanu. W piątek i sobotę nasi siatkarze plażowi zanotowali komplet wygranych, prezentując niezwykle wysoki poziom.

W niedzielnym półfinałowym spotkaniu zmierzyli się z zawodnikami z Kazachstanu. Pierwszy set zakończył się wynikiem 15:21 dla Polaków. Druga runda pokazała kto w tym starciu jest lepszy. Biało-czerwoni rozgromili 21:3 swoich rywali, tym samym pewnie awansując do finału. W starciu o złoty krążek spotkali się ze Słowakami. W znakomitym stylu odnieśli triumf 2:0 (21:16, 21:14) i po raz trzeci z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów, bez straty seta w całym turnieju! Brązowy medal padł łupem Włochów.  Najlepszym zawodnikiem został Dariusz Cegiełka.

Dla naszych reprezentantów jest to drugi w tym roku wygrany zagraniczny turniej. W maju zwyciężyli Beach Volley Marathon.