Dobiegły końca mistrzostwa świata w strzelectwie sportowym w stolicy Peru. Reprezentacja Polski wywalczyła 5 medali – złoto, dwa srebra i dwa brązy.

Pierwszy medal dla Polski w Limie wystrzelała Katarzyna Orzechowska. Nasza zawodniczka startowała w konkurencji karabin pneumatyczny leżąc wśród osób z dysfunkcją wzroku. Jej asystentem był Dariusz Mendrzejewski. Do kraju wróci z brązem! Orzechowska stoczyła walkę o brązowy kruszec z Barbarą Moskal i wyszła z niej zwycięsko. O 3. miejscu przesądziło zaledwie 0,1 punkta.

Trzeciego dnia zmagań mogliśmy usłyszeć Mazurek Dąbrowskiego, a to za sprawą biało-czerwonej drużyny w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w postawie leżącej (R3). Emilia Trześniowska zajęła 8. lokatę z wynikiem 633,7 punktów. Polka wywalczyła minimum kwalifikacyjne do przyszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu. Dwie pozycje niżej od swojej koleżanki z kadry zajęła Emilia Babska, która zgromadziła o 0,6 punkta mniej niż jej imienniczka. Marek Dobrowolski uplasował się na 21. miejscu, z dorobkiem 630,3 punktów. Łączny rezultat naszych zawodników wyniósł 1896,1 punktów, który zaowocował w złoty medal.

Natomiast po tytuł wicemistrzyń sięgnęły Barbara Moskal i Emilia Babska. Moskal weszła do ośmioosobowego finału w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej z trzecim wynikiem – 546,9 punktów. W finałowym rozdaniu zaliczyła słabszą piątą i szóstą serię. Ostatecznie Polce przypadło srebro, z rezultatem 211,0 punktów. Zwycięstwo odniósł Hiszpan – Ager Solabarrieta Txakartegi.

Natomiast druga z naszych reprezentantek wystartowała w finale karabinka sportowego w trzech postawach (R8). Miała przewagę po dwóch rundach, lecz Szwedka – Anna Benson w postawie stojącej zaczęła odrabiać straty. Ostatecznie przypadł jej tytuł mistrzyni świata. Natomiast Moskal sięgnęła po srebrny medal.

W ostatnim dniu rywalizacji na podium zameldowali się: Kacper Pierzyński, Szymon Sowiński i Maciej Burzyński. Biało-czerwoni uplasowali się na ostatnim szczeblu podium w pistolecie pneumatycznym standard P5. Indywidualnie uzyskali kolejno 6.,8., i 12 wynik.

Bilet do Paryża wystrzelali Trześniowska oraz Dobrowolski. Przed rokiem ta sztuka udała się Babskiej i Sowińskiemu.