Iga Świątek od zwycięstwa rozpoczęła udział w turnieju WTA 1000 w Pekinie, w którym startuje po raz pierwszy w karierze. Tym samym w 2 rundzie wystąpią dwie Polki.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Mecz rozpoczął się od wygranych gemów serwisowych obu tenisistek. Następnie Iga nie wykorzystała swojej okazji na przełamanie w postaci dwóch break pointów. Jednak co nie udało się w trzecim, nadrobiła w piątym gemie i wyszła na prowadzenie 3:2. Niestety Sorribes-Tormo już przy pierwszej okazji odrobiła tę stratę. Świątek pokazała klasę w 7 gemie, kiedy to nie tylko ponownie przełamała rywalkę, ale przy jej serwisie nie straciła nawet punktu. Chwilę później, również do zera, wygrała gema przy własnym podaniu i była już o krok od zwycięstwa w secie. Sorribes-Tormo zdołała jeszcze ugrać gema przy swoim serwisie, ale przy podaniu Igi nie miała już najmniejszych szans.

W drugiej partii oglądaliśmy festiwal przełamań. Początek seta wskazywał na gładkie zwycięstwo Świątek, ponieważ Polka prowadziła już 3:0 i miała przed sobą gem przy własnym serwisie. Wtedy jednak Hiszpanka zdołała przełamać Igę, dając sobie nadzieję na pozytywny dalszy przebieg partii. Nic z tych rzeczy. Przy stanie 40:15 Świątek wykorzystała już pierwszego break pointa, wychodząc na prowadzenie 4:1. Żadnego z kolejnych czterech gemów nie wygrała serwująca, co przełożyło się na wygraną Biało-Czerwonej wynikiem 6:3 w drugim secie oraz 2:0 w całym meczu.

Iga Świątek – Sara Sorribes Tormo 6:4, 6:3

W 2 rundzie rywalką Igi będzie Francuzka Warwara Grachewa. Jeśli Świątek wygra ten pojedynek, a Magda Linette pokona dziś Jennifer Brady to w 2 rundzie dojdzie do polskiego starcia!