Legia Warszawa pokonała na wyjeździe 3:0 GKS Tychy w ostatnim czwartkowym meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Bramki dla Wojskowych zdobyli dwukrotnie Blaz Kramer oraz Marc Gual.

Czwartkowy wieczór w Tychach zapowiadał się emocjonująco. Wicelider Fortuna 1. Ligi, GKS podejmował obrońcę tytułu, warszawską Legię. Choć to przyjezdni byli faworytem, gospodarze mogli upatrywać swojej szansy w kryzysie, który dopadł stołeczny zespół oraz trybunach wypełnionych niemal w całości.

Strzelanie przy Edukacji 7 zaczęło się bardzo szybko. Już w dziesiątej minucie Legioniści objęli prowadzenie po bramce Kramera. Slisz zagrał prostopadle w pole karne, a niepilnowany Słoweniec uderzył mocno nie dając szans bramkarzowi.

Chwilę później wicemistrzowie Polski podwyższyli prowadzenie. Dias dobrze wszedł z lewej strony po czym wycofał do Marca Guala, który strzałem na dalszy słupek zdobył gola.

Tyszanie wyraźnie wyglądali na zaskoczonych takich obrotem spraw, a podopieczni Kosty Runjaica nie zamierzali się zatrzymywać. W 35. minucie Paweł Wszołek urwał się prawym skrzydłem i wyłożył piłkę Kramerowi, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Bez zaskoczenia

W drugiej połowy tempo meczu nieco zwolniło. Warszawiacy kontrolowali przebieg spotkania, a losy awansu zdawały się być już przesądzone. Legioniści mogli dwukrotnie podwyższyć wynik, ale zarówno Muci jak i Pekhart znaleźli się na pozycji spalonego.

Tym samym Legia dołączyła do grona zespołów, które zapewniły sobie awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Mowa tu o Koronie Kielce, Warcie Poznań, Carinie Gubin, Piaście Gliwice, Górniku Zabrze, Stali Rzeszów, Puszczy Niepołomice, Lechu Poznań, Cracovii i Rakowie Częstochowa. W przyszłym tygodniu czekają nas kolejne mecze oraz losowanie par następnej rundy.

GKS Tychy – Legia Warszawa 0:3 (0:3)

Bramki: Kramer 10, 35, Gual 13