Dzisiejszego wieczoru podczas 6. kolejki PKO Ekstraklasy Widzew Łódź mierzył się z Śląskiem Wrocław w roli gospodarza. Trzy cenne punkty wywalczyli goście.

Pierwszą połowę obie drużyny zaczęły dość nerwowo, notując dużo strat przez niedokładne podania. W 12. minucie wynik otworzył Nahuel Leiva, który dostał dobrą piłkę przed 16-stkę i wbiegając w pole karne gospodarzy oddał strzał po dalszym słupku. Ravas nie miał szans skutecznie zainterweniować. Po golu dla Śląska mecz nabrał szybszego tempa. Ekipa z Łodzi zaczęła agresywnie atakować, ale tak jak szybko zdobyli dominację na boisku, tak szybko ją oddali gościom. W 25. minucie bramkarz Widzewa uchronił zespół od utraty drugiego gola fenomenalną interwencją po mocnym strzale Janasika. W 34. minucie Pawłowski postraszył golkipera Śląska groźnym uderzeniem z rzutu wolnego. Gospodarze w ostatnich minutach pierwszej połowy przycisnęli rywala chcąc zdobyć gola wyrównującego do szatni. Koniec końców pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny gości.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Dużo niedokładności i strat przez nerwową grę z obu stron. W 54. minucie Exposito wypracował sobie dobrą sytuację po błędzie w obronie Widzewa, ale strzał zza pola karnego był bardzo nieudany. Gospodarze szukali gola grając wysoko na połowie rywala, ale nie potrafili dokładnie rozgrywać piłki, co skutkowało przechwytem Śląska i groźnymi kontrami. W 79. minucie wynik na 2:0 podwyższył rezerwowy Aleksander Paluszek, który po centrze Nahuela z rzutu wolnego oddał strzał głową na bramkę Ravasa. Widzew po drugim golu przygasł, próbował zdobyć bramkę honorową, aczkolwiek nie zdołał. Ostatecznie Śląsk dowiózł wynik do końca i podtrzymał dobrą passę po wygranym meczu poprzedniej kolejki z Lechem.

Widzew Łódź 0:2 Śląsk Wrocław

Bramki: Nahuel Leiva 12’, Aleksander Paluszek 79’

Składy:

Śląsk Wrocław: Leszczyński; Bejger, Petkow, Expósito, Leiva, Pokorny, Schwarz, Janasik, Żukowski, Konczkowski, Rzuchowski

Ławka: Trelowski; Paluszek, Lewkot, Olsen, Borys, Szwedzik, Samiec-Talar, İnce, Macenko

Widzew Łódź: Ravas; Silva, Szota, Sánchez, Álvarez, Pawłowski, Kun, Hanousek, Klimek, Nunes, Stępiński,

Ławka: Szymański; Żyro, Shehu, Miloš, Tkacz, Terpiłowski, Cigaņiks, Przybułek, Rondić