Anna Maliszewska Mistrzostwa Świata w pięcioboju nowoczesnym w brytyjskim Bath kończy na dobrym 15 miejscu.

Finał kobiet

Do finału kobiet zakwalifikowała się jedna Polka – Anna Maliszewska. Pozostałe Biało-Czerwone rywalizację na Mistrzostwach Świata zakończyły na etapie kwalifikacji.

Polka w pierwszej konkurencji jaką była szermierka została sklasyfikowana na 12 miejscu (215 pkt) z 18 zwycięstwami. W drugiej części zawodów czyli jeździe konnej Polce przypadł w losowaniu koń “Roland”. Niestety nasza zawodniczka zajęła dopiero 16 pozycję zdobywając przy tym 263 punkty. Z kolei w pływaniu polska pięcioboistka zanotowała czas 2:20.72, który dał 14 lokatę i 269 “oczka”.  Do ostatniej konkurencji czyli laser runu Polka przystępowała jako 15 ze stratą 56 sekund do liderki zawodów Włoszki Eleny Micheli. Naszej pięcioboistce w ostatniej konkurencji został zmierzony 12 czas (11:33.50). Niestety ten wynik nie pozwolił Annie Maliszewskiej na awans w końcowej klasyfikacji. Finalnie Polka finałową rywalizację pięcioboju nowoczesnego pań zakończyła na 15 pozycji.