Katarzyna Dębska została wicemistrzynią świata w pięcioboju nowoczesnym w młodzieżowej kategorii U22! Kasia wraz z Małgorzatą Karbownik oraz Adrianną Kapałą zdobyła także srebro drużynowo.

Panie finał rozpoczęły już wczoraj od rywalizacji w szermierce. Katarzyna Dębska zajęła w tej konkurencji 13 miejsce z dorobkiem 225 punktów. Wyżej plasowały się Małgorzata Karbownik (10 miejsce) oraz Adrianna Kapała (12 lokata). Dopiero 33 była natomiast Ewa Pydyszewska.

Pozostałe konkurencjerozegrano już dzisiaj. Znakomity czas w pływaniu wykręciła Karbownik, 2:11.12 było drugim najlepszym wynikiem po Japonce Suzuki. 17 miejsce zajęła Dębska, 30 Pydyszewska, a 34 Kapała. W jeździectwie część strat odrobić zdołała Kasia Dębska, której 281 punktów dało wysokie 6 miejsce. Wysoką formę utrzymywała Gosia Karbownik – tym razem 268 punktów i 9 lokata. 16 była Adrianna Kapała, a dopiero 28 słabo dziś dysponowana Pydyszewska.

Jak to przeważnie w pięcioboju bywa kluczowy okazał się laser run, w którym do zgarnięcia jest najwięcej punktów. Dębska ukończyła go z najlepszym czasem, sekundę przed Niemką Unterberger. Polka zdobyła łącznie w całym pięcioboju 1402 punkty, zapewniając sobie srebrny medal! Wygrała Unterberger z wynikiem o 5 oczek lepszym. 13 miejsce zajęła Małgorzata Karbownik, której laser run zupełnie nie wyszedł, a 14 Adrianna Kapała. Łączny wynik trzech Biało-Czerwonych dał im srebro w drużynie. Ostatnia z naszych reprezentantek, Ewa Pydyszewska, zajęła 29 miejsce.

Jeszcze dziś swój finał bedą kontynuować panowie. Po szermierce Biało-Czerwoni plasują się niestety pod koniec stawki. Łukasz Zawada jest 31, a Maciej Klimek 33.