W Aleksandrii trwają Mistrzostwa Świata U17 w pięcioboju nowoczesnym. Biało-Czerwoni mają już na koncie pierwszy srebrny medal za sprawą świetnego występu w sztafecie chłopców Franciszka Dubrawskiego i Bartosza Szmytke!

Mistrzostwa Świata w Aleksandrii są pierwszymi, podczas których zamiast jazdy konnej rozgrywany jest tor przeszkód. To właśnie w tej konkurencji najlepsi okazali się Franciszek Dubrawski i Bartosz Szmytke, zdobywając 304 punkty do klasyfikacji pięcioboju. Młodzi Polacy byli również najszybsi na pływalni (czas 1:50.65). Niestety gorzej poszło Biało-Czerwonym w szermierce. Tam nasi reprezentanci zajęli 8. miejsce. Przez to w laser runie Polacy wystartowali 6 sekund za Brytyjczykami. Co prawda udało się ich wyprzedzić, ale i tak lepsi okazali się reprezentanci Egiptu – Osama Zaki i Mohamed Hassan. Podium uzupełnili Niemcy.

Tuż za podium rywalizację w sztafecie dziewcząt zakończyły Olga Cisek i Hanna Jakubowska. Polki zajęły 4. miejsce w szermierce oraz na torze przeszkód. Nieco lepiej poszło naszym dziewczynom na pływalni, gdzie uzyskały drugi czas – 2:07.38. Do laser runu przystąpiły z czwartej pozycji. Ostatecznie najlepsze okazały się Niemki, przed Egipcjankami i Włoszkami. Nasze reprezentantki zajęły czwartą lokatę.