Wczoraj zakończył się Pentathlon Challenger w pięcioboju nowoczesnym w stolicy Hiszpanii, Madrycie. W rywalizacji pań najlepsza okazała się Anna Maliszewska.

Do Challengera zgłosiło się czworo Biało-Czerwonych: Sebastian Stasiak, Anna Maliszewska, Natalia Dominiak i Ewa Pydyszewska. Trójka z nich wystąpiła w finale.

W eliminacjach mężczyzn Sebastian Stasiak zanotował słaby występ, ponieważ z dorobkiem 1101 punktów był 18 na 22 startujących w grupie B. Polak miał jednak szczęście, gdyż była to ostatnia lokata premiowana awansem do półfinału. Kolejne starty naszego reprezentanta były już dużo lepsze. W półfinale Sebastian zdobył 1175 punktów, gównie dzięki świetnej postawie w laser runie (3 wynik) i zajął 9 miejsce, czyli ostatnie kwalifikujące do finału. Na rezultat finałowy złożyło się 14 miejsce w szermierce, 11 w pływaniu, 12 w jeździectwie oraz 8 w laser runie, co dało Stasiakowi 1459 punktów i 11 lokatę na zakończenie zmagań.

Natomiast wśród pań wystartowały aż trzy Biało-Czerwone i cała trójka awansowała do półfinału. Ewa Pydyszewska była 15 w grupie A, natomiast Dominiak i Maliszewska zajęły odpowiednio 13 i 14 miejsce w grupie B. Na etapie półfinału odpadła najmłodsza z naszych reprezentantek. 1034 oczka dały Pydyszewskiej 14 lokatę. Natomiast dużo lepiej poszło pozostałym Biało-Czerwonym. Anna Maliszewska zdobyła 1056 punktów, co dało jej 6 miejsce i pewny awans do finału. Natalia wywalczyła 18 oczek mniej, ale z 8 lokaty także uzyskała awans. Finał był już popisem 30-latki z Zielonej Góry. Maliszewska rozpoczęła go od 6 lokaty w szermierce oraz 8 miejsca w pływaniu. Później jednak zdobyła komplet punktów w jeździectwie oraz zanotowała 3 czas w laser runie, co pozwoliło Biało-Czerwonej na zwycięstwo w całych zawodach. Anna Maliszewska ukończyła je z dorobkiem 1422 punktów. Druga była Węgierka Rita Erdos (1414). Dobrą 9 lokatę zajęła Natalia Dominiak, która, podobnie jak Ania, była bezbłędna w jeździectwie oraz zanotowała 3 czas w pływaniu, jednak poniosła duże straty w szermierce. Złożyło się to na wynik 1364 punktów.