Za nami ostatnie rozstrzygnięcia Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym. Dzisiaj odbyła się rywalizacja sztafet mieszanych. Oktawia Nowacka i Daniel Ławrynowicz, którzy reprezentowali Polskę, ukończyli zawody na 5 pozycji wśród trzynastu ekip.

Nasz duet bardzo dobrze rozpoczął swój start na MŚ. W szermierce, która była pierwszą konkurencją, wygrali 25 walk i zdobyli 233 punkty zajmując drugie miejsce. Gorzej naszej parze poszło w pływaniu, bowiem czas 2:02.84 dał im 305 punktów i dopiero ósmą pozycję. W rywalizacji sztafet mieszanych zawodnicy i zawodniczki nie jeździli konno, więc o ostatecznych rozstrzygnięciach zadecydował bieg połączony ze strzelaniem. Oktawia Nowacka i Daniel Ławrynowicz osiągnęli siódmy rezultat wśród startujących, co pozwoliło im finalnie zająć piątą pozycję na Mistrzostwach Świata w Zhengzhou.

Mistrzami Świata została sztafeta z Korei. Drugie miejsce zajęła ekipa z Egiptu, a podium uzupełnił duet z Litwy.