Polscy pięcioboiści tuż za podium ale z cennymi punktami do rankingu olimpijskiego podczas Chalengera w Drzonkowie.

W ten weekend wzrok kibiców pięcioboju nowoczesnego był zwrócony na Drzonków, gdzie rozgrywane były zawody UIPM Pentahlon Challenger. Najlepsi zawodnicy oprócz medali mogli również zgarnąć cenne punkty do rankingu olimpijskiego.

Finał Kobiet

W sobotę do finałowej rywalizacji stanęły panie w tym również cztery Polki: Ewa Pydyszewska, Anna Maliszewska, Natalia Dominiak, i Marta Kobecka. Bardzo dobrze rywalizację zaczęły te dwie pierwsze zajmując 3 oraz 6 miejsce podczas walk szermierczych. Dwie pozostałe nasze reprezentantki zajęły odpowiednio 10 pozycję Marta Kobecka oraz 11 Natalia Dominiak. Anna Maliszewska kontynuowała swoją dobrą serię i podczas jazdy konnej zdobyła 300 “oczek” zajmując 4 pozycję. Natomiast Ewa Pydyszewska (289 pkt) była 9, Marta Kobecka (279 pkt) 13, a Natalia Dominiak (279 pkt) 15. Niestety Anna Maliszewska zaliczyła gorszy wstęp podczas pływania, gdzie zajęła dopiero 13 lokatę. Z kolei najwyżej z Polek sklasyfikowana podczas trzeciej konkurencji była Marta Kobecka na 9 pozycji. Natalia Dominiak zakończyła “oczko” niżej, a Ewa Pydyszewska na 16 miejscu.

W ostatniej konkurencji sobotnich zmagań czyli laser runie najlepiej poradziła sobie Natalia Dominiak notując 4 czas (11.41:70). Z kolei Anna Maliszewska z czasem 11.47:61 zakończyła na 6 miejscu, Ewa Pydyszewska (11.57:08) na 10, a Marta Kobecka (12.17:69) na 12.  Finalnie w całych zawodach najwyżej z Polek sklasyfikowana została Anna Maliszewska na 4 miejscu. Z kolei Ewa Pydyszewska zakończyła na 8 pozycji tuż za nią Natalia Dominiak, a Marta Kobecka na 14 pozycji.

Finał Mężczyzn

Natomiast w niedzielę rywalizowali panowie w tym czterech naszych zawodników: Sebastian Stasiak, Kamil Kasperczak, Łukasz Gutkowski oraz Daniel Ławrynowicz. Finałowa rywalizacja rozpoczęła się od walk szermierczych, gdzie każdy z pięcioboistów musiał stoczyć 35 pojedynków. Najlepiej z Biało-Czerwonych poradził sobie Sebastian Stasiak, który zajął 3 miejsce. Z kolei Kamil Kasperczak zajął 7 lokatę, Daniel Ławrynowicz zakończył “oczko” niżej, a Łukasz Gutkowski po pierwszej konkurencji był 13. W drugiej części zawodów jaką była jazda konna najwięcej punktów (286 pkt) zgarnął Łukasz Gutkowski zajmując 6 miejsce. Tuż za nim z taką samą zdobyczą byli Sebastian Stasiak oraz Kamil Kasperczak. Natomiast Daniel Ławrynowicz zdobywając 279 punktów zakończył na 12 pozycji. Niestety w trzeciej konkurencji jaką było pływanie Polacy nie poradzili sobie równie dobrze jak w dwóch poprzednich etapach rywalizacji. Jedynym naszym reprezentantem, który zmieścił się w pierwszej “10” był Łukasz Gutkowski (2.09:62) zajmując 8 lokatę. Z kolei Sebastian Stasiak (2.10:37) był 12, Kamil Kasperczak (2.10:81) 14, a Daniel Ławrynowicz (2.12:84) 15.

Natomiast Polacy z bardzo dobrej strony pokazali się w ostatniej konkurencji dzisiejszych zawodów jaką był laser run. Najlepszy czas osiągnął Łukasz Gutkowski (10.32:88) co dało mu 3 miejsce. Tuż za nim sklasyfikowany został Kamil Kasperczak (10.38:11) oraz Sebastian Stasiak (10.45:95). Ostatni z naszych reprezentantów Daniel Ławrynowicz z czasem 10.48:94 zakończył na 6 pozycji. W końcowej klasyfikacji Sebastian Stasiak zajął miejsce tuż za podium, Kamil Kasperczak był 5, Łukasz Gutkowski 6, a Daniel Ławrynowicz zakończył na 12 lokacie.