Anna Maliszewska i Natalia Dominiak odpadły w półfinale Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym. Mimo to Maliszewska powinna zapewnić sobie awans na igrzyska z rankingu, a szansę na to ma również Dominiak.

W szermierce lepszy rezultat uzyskała Anna Maliszewska. Polka zajęła w tej konkurencji 10 miejsce. Słabiej spisała się młodsza z Biało-Czerwonych, Dominiak po 14 wygranych walkach była 16. W pływaniu lepiej poradziła sobie za to Natalia – 12 wynik, druga z Polek uzyskała o ponad 2 sekundy słabszy czas i zajęła 15 miejsce. Dominiak ma za sobą dobry występ w laser runie (6 miejsce), ale nie wystarczyło to do awansu do finału. Ostatecznie Polki uplasowały się na 13 (Dominiak) i 15 (Maliszewska) miejscu.

Mimo zajęcia miejsc poza czołówką mamy szansę na występ dwóch naszych zawodniczek na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Anna Maliszewska jest już tego praktycznie pewna, natomiast Natalia Dominiak musi liczyć na potknięcia swoich bezpośrednich rywalek. Jutro w półfinale powalczą Łukasz Gutkowski i Kamil Kasperczak. Ten pierwszy ma już zapewniony bilet na igrzyska, a Kasperczak ma szansę na awans z rankingu.