Za nami finałowe rozgrywki podczas Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Jedyny z naszych reprezentantów Sebastian Stasiak zajął 17. miejsce.

Po wczorajszych półfinałach, w których tylko Sebastian Stasiak uzyskał awans do finału (o tym pisaliśmy tutaj) dziś czas przyszedł medalowe rozstrzygnięcia. Nasz reprezentant rywalizację rozpoczął od szermierki, w której zajął 16. lokatę (286 pkt). Podczas jazdy konnej Biało-Czerwony zdobył 286 “oczka” zajmując 10. pozycję. Następnie zawody przeniosły się na pływalnie, gdzie Polak zanotował 10. rezultat z czasem 2:08.66. Zatem do ostatniego etapu Sebastian Stasiak przystępował jako 15. ze stratą 1:08 do prowadzącego Łotysza Svecovsa. Polak niestety podczas laser runu nie zaprezentował się zbyt dobrze notując dopiero 16. czas. Finalnie nasz reprezentant został sklasyfikowany w finale na 17. miejscu.