Magdalena Fręch przegrała w 2 rundzie wielkoszlemowego US Open z Karoliną Muchovą. Czeszka to finalistka tegorocznego French Open. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach.

Już przed meczem było wiadomo, że zdecydowaną faworytką tego pojedynku jest Karolina Muchova. Fręch nie raz jednak pokazała, że potrafi powalczyć z najlepszymi tenisistkami. Mecz rozpoczął się od wygranych pierwszych trzech gemów przez serwujące. Następnie podanie utraciła Polka i wynik zrobił się mocno niekorzystny. Muchova potwierdziła przełamanie, wychodząc na prowadzenie 4:1. Fręch starała się w kolejnych gemach odrobić straty, ale nie zdołała wywalczyć nawet break pointa. Czeszka wygrała seta wynikiem 6:3.

Druga partia już na samym wstępie ułożyła się niekorzystnie dla Magdaleny Fręch. Muchova przełamała Polkę i skupiła się na grze przy własnym serwisie. Mimo że nasza tenisistka nie pozwoliła na zwiększenie przewagi i wygrywała gemy przy swoim podaniu to nie była w stanie zagrozić Czeszce przełamaniem. Muchova pewnie wygrała drugiego seta i może się już skupić na kolejnej rundzie. My z kolei w grze mamy jeszcze dwie Biało-Czerwone: Igę Świątek i Magdę Linette.

Karolina Muchova – Magdalena Fręch 6:3, 6:3