TME SMS Łódź pokonał aż 5:0 AP Orlen Gdańsk w dzisiejszym finale Pucharu Polski! Brązowe medalistki obecnego sezonu nie dały żadnych szans rywalkom i zgodnie z oczekiwaniami sięgnęły po trofeum. Dla zespołu z Łodzi to pierwszy w historii klubu zdobyty krajowy puchar.

Łodzianki już dwa lata temu zadebiutowały w finale tych rozgrywek, ale wtedy lepszy okazał się zespół Czarnych Sosnowiec. Tym razem podopieczne Marka Chojnackiego przyjechały do Radomia z zamiarem wygranej i od pierwszych minut spotkania można było to dostrzec na boisku.

Dominacja łodzianek od pierwszej minuty

W 20. minucie po pięknym golu z rzutu wolnego wynik meczu otworzyła Wiktoria Zieniewicz. Jeszcze przed przerwą SMS dołożył dwie bramki. Najpierw w 40. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony wykończyła Dominika Kopińska, a już cztery minuty później zrobiło się 3:0 po bramce Pauliny Filipczak. Tuż po zamianie stron padły kolejne dwie bramki za sprawą dubletu Gabrieli Grzybowskiej. Kapitan SMS-u Łódź trafiła do siatki w 46. minucie, a w 51. podwyższyła wynik na 5:0. W dalszej części spotkania obraz gry niewiele się zmienił, a Gdańszczanki nie były w stanie zagrozić rywalkom, przez co wynik meczu już się nie zmienił.

Warto dodać, że zwyciężczynie zgarnęły nie tylko upragnione trofeum, ale także aż 400 tysięcy złotych, natomiast AP Orlen Gdańsk – 100 tysięcy.

AP Orlen Gdańsk – TME SMS Łódź 0:5 (0:3)
Bramki: Wiktoria Zieniewicz 20, Dominika Kopińska 40, Klaudia Jedlińska 44, Gabriela Grzybowska 46, 51
AP Orlen: 1. Jessica Ludwiczak – 5. Jagoda Szewczuk, 19. Gabriela Zimecka, 10. Kimberly Sanford, 17. Klaudia Łepska (46, 6. Zuzanna Karwacka) – 24. Klaudia Słowińska, 30. Clarissa Kirsch-Downs, 29. Weronika Tarnawska (80, 77. Oliwia Gadawska), 13. Julia Włodarczyk (56, 9. Nadija Czajka), 15. Anna Skrzypczyk (46, 88. Zuzanna Grzywińska) – 11. Angelika Kołodziejek (56, 66. Zofia Okoń).
TMS SMS: 1. Oliwia Szperkowska – 26. Wiktoria Zieniewicz (66, 8. Oliwia Domin), 22. Daria Sokołowska, 2. Gabriella Cuevas, 4. Katarzyna Konat – 5. Klaudia Jedlińska (85, 18. Oliwia Bałdyga), 6. Gabriela Grzybowska, 19. Ernestina Abambila (66, 16. Magdalena Dąbrowska), 10. Anna Rędzia (84, 12. Yurina Enjō), 7. Paulina Filipczak – 9. Dominika Kopińska (75, 17. Dominika Gąsieniec).