Piłka nożna: Bezbarwna kadra Urbana została zdominowana we Wrocławiu przez Ukraińców! Strach patrzeć w przyszłość po dzisiejszym spotkaniu!

Grafika: PZPN Łączy nas piłka
Grafika: PZPN Łączy nas piłka
Reprezentacja Polski w piłce nożnej została zdominowana i obita przez Ukraińców we Wrocławiu! Polacy i ich dzisiejsi rywale nie jadą na mundial jednak to, drużyna w żółto-niebieskich barwach była dzisiaj o klasę lepsza i mogła z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Reprezentacja Polski mężczyzn po przegranych barażach musi zagrać na przełomie maja i czerwca dwa mecze towarzyskie. Dzisiaj Biało-Czerwoni podejmowali we Wrocławiu Ukrainę i upamiętnili pamięć zmarłego Jacka Magiery. Do reprezentacji po wielu miesiącach przerwy powrócił Marcin Bułka, który od razu wskoczył do pierwszej jedenastki.

Pierwszą dogodną okazję Biało-Czerwoni mieli w 20 minucie wtedy jednak Oskar Pietuszewski przegrał pojedynek sam na sam z Anatolijem Trubinem. Cztery minuty później mieliśmy kontrowersję w polu karnym rywali, gdy Tomasz Kędziora upadł i wydawało się, że będzie jedenastka dla Polski natomiast arbiter był innego zdania. Dziesięć minut później nasi rywale objęli prowadzenie za sprawą Romana Jaremczuka, który popisał się mocnym uderzeniem z dystansu. Ukrainiec wykorzystał błąd w przyjęciu Jakuba Piotrowskiego, który stracił piłkę przed naszym polem karnym. Przed samym końcem pierwszej połowy Ukraińcy podwyższyli prowadzenie tym razem na listę strzelców wpisał się Andrij Jarmołenko dla którego było to 47 trafienie w barwach narodowych.

Po zmianie stron Jan Urban zdecydował się na zmiany w naszym składzie: Mateusz Żukowski, Oskar Wójcik, Jakub Kamiński, Karol Świderski i Bartosz Kapustka zameldowali się na murawie zmieniając: Piotra Zielińskiego, Przemysława Wiśniewskiego, Oskara Pietuszewskiego, Sebastiana Szymańskiego i Roberta Lewandowskiego. W 55 minucie Trubin sparował bardzo dobry strzał Karola Świderskiego. Jakub Kamiński w 67 minucie miał dobrą okazję jednak obrońca wybił mu piłkę przed strzałem w polu karnym rywali.

Polacy po bezbarwnym spotkaniu przegrali zasłużenie z kadrą Ukrainy we Wrocławiu. Biało-Czerwoni za trzy dni zagrają na Stadionie Narodowym z kolejnym wielkim nieobecnym mundialu kadrą Nigerii.

Polska – Ukraina: 0:2 (0:2)

34′ Yaremchuk, 44′ Yarmolenko

O autorze: Olaf Kubin

Pasjonat golfa i kolarstwa. Niepoprawny optymista wierzący, że nadejdą znowu czasy wielkiej reprezentacji w piłce ręcznej.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: