Historyczny mecz reprezentacji Polski kobiet na Mistrzostwach Świata U17 za nami. Polki w swoim debiucie na tej imprezie zremisowały 0:0 z Japonią w pierwszym meczu grupowym.

Biało-Czerwone całkiem dobrze weszły w to spotkanie i odważnie starały się zagrażać bramce rywalek. W 3 oraz 10 minucie Polki groźnie dośrodkowywały z rzutów rożnych. Japonki pierwszą dobrą okazję miały w 15 minucie, ale czujna była nasza bramkarka, Julia Woźniak. W 36 minucie centymetrów zabrakło Polkom do objęcia prowadzenia. Po rzucie rożnym strzał oddała Oliwia Związek, ale jedna z Japonek wybiła piłkę z linii bramkowej. Nasz sztab zdecydował się poprosić o VAR, ale sędzia zdecydowała, że futbolówka miała styczność z linią. Tuż przed przerwą stuprocentową okazję zmarnowała Związek, której piłkę znakomicie wyłożyła Ostrowska. Niestety, w sytuacji sam na sam z bramkarką nasza zawodniczka nie trafiła w światło bramki.

Po przerwie Biało-Czerwone długo utrzymywały się przy piłce, ale to po strzale rywalek w 56 minucie piłka minimalnie minęła bramkę. Chwilę później dobrą akcję przeprowadziły nasze piłkarki, a zakończyła się ona strzałem głową Ostrowskiej. Niestety niecelnym. W kolejnych minutach dominacja Polek stała się jeszcze bardziej wyraźna, a aktywna była Weronika Araśniewicz. Biało-Czerwone nie potwierdziły tego bramką, a potem do głosu doszły rywalki. W 71 minucie znakomicie w obronie spisała się Iga Witkowska, a później przed utratą bramki ratowała nas Woźniak. Końcówka spotkania należała już całkowicie do Japonek, ale Biało-Czerwone m.in. dzięki dobrej postawie naszej bramkarki utrzymały remis.