W sobotnich meczach zagranicznych lig nie zabrakło emocji związanych z występami polskich piłkarzy. Piłkę w siatce umieścili dziś Karol Struski, Adam Buksa i Robert Lewandowski.

Bardzo dobre spotkanie ma za sobą kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski. Nasz napastnik po raz trzeci w tym sezonie umieścił futbolówkę w siatce, a FC Barcelona pokonała Athletic Bilbao 2:1.

Kolejne świetne spotkanie ma za sobą Adam Buksa (FC Midtjylland). 28-latek zdobył trzecią w tym sezonie ligowym bramkę w wygranym przez jego drużynę meczu z Soenderjyske 3:2 w 6. kolejce duńskiej ekstraklasy.

Dobry występ ma za sobą również Karol Struski (Aris Limassol). Jego zespół na inaugurację sezonu ligi cypryjskiej pokonał 3:1 Karmiotissę, a Polak otworzył wynik spotkania trafieniem w 18. minucie oraz asystował przy bramce Sawo w 79. minucie.

Niestety nie zabrakło też przykrych wiadomości. Kontuzji mięśnia uda w przegranym meczu z Arsenalem (0:2) doznał Matty Cash (Aston Villa). Obrońca reprezentacji Polski musiał opuścić murawę już po 15 minutach gry.