Polscy piłkarze do lat 17 odnieśli kolejne pewne zwycięstwo w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Tym razem pokonali Gruzję 3:0.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 17 rozpoczęła rywalizację w eliminacjach do Mistrzostw Europy od wygranej nad Armenią, którą rozgromili aż 8:0. Dziś zmierzyli się z Gruzją, która z kolei w pierwszym spotkaniu uległa Słowenii 1:2.

Dość długo kibice musieli czekać na pierwszą bramkę w sobotnim meczu. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, reprezentantom Polski udało się przeprowadzić udaną akcję, zwieńczoną w doliczonym czasie gry trafieniem Bartosza Szywały. Biało-Czerwoni schodzili więc na przerwę przy prowadzeniu 1:0.

Druga połowa to kontynuacja dobrej gry w wykonaniu reprezentacji Polski. Już po 12 minutach po raz kolejny piłkę w siatce umieścił Szywała, podwyższając prowadzenie na 2:0. Asystował mu Mateusz Lauryn. Sześć minut później mieliśmy już 3:0, a to za sprawą trafienia jednego ze zmienników – Mikołaja Czerniatowicza. Więcej goli w tym spotkaniu już nie oglądaliśmy. Tym samym nasza reprezentacja po raz kolejny mogła cieszyć się z wysokiego zwycięstwa.

Podopieczni Dariusza Gęsiora po dzisiejszym meczu są już pewni awansu do kolejnej fazy eliminacji, która wyłoni uczestników turnieju finałowego przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Albanii.

Eliminacje Mistrzostw Europy U17: Polska – Gruzja 3:0 (45+4′, 57′ B. Szywała, 63′ M. Czerniatowicz)

Żółte kartki: 36′ S. Dudek – 34′ S. Kharebashvili, 45+2′ A. Kobulidze, 59′ G. Katkov

Polska: Jakub Zieliński – Mateusz Lauryn, Jakub Falkiewicz, Mateusz Cegliński, Filip Karmelita (66′ Krystian Rostek), Karol Delikat (80′ Filip Skorb), Sammy Dudek (66′ Pascal Mozie), Patryk Prajsnar, Bartosz Szywała (86′ Gracjan Czapniewski), Oliwier Siniawski (46′ Mikołaj Czerniatowicz), Tymoteusz Gmur