Wisła Kraków zameldowała się w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Polski zespół pokonał dziś rywali z Kosowa 2:1, a w dwumeczu triumfował 4:1.

Do rewanżowego spotkania zespół z Krakowa przystępował w dość dobrym nastroju, bowiem w pierwszym meczu pokonał rywali 2:0. Kazimierz Moskal wystawił dziś identyczną jedenastkę, jaka rozpoczynała tydzień temu starcie w Krakowie.

Dobrą sytuację stworzył sobie w 8. minucie gry Olivier Sukiennicki, ale nie zdołał jej wykorzystać. Ten sam zawodnik 8 minut później umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia odgwizdał minimalnego spalonego. Po chwili świetnym strzałem popisał się zawodnik rywali, ale fenomenalnie w bramce interweniował Chichkan. Sporo akcji stwarzali sobie Wiślacy, jednak nie przynosiły one pożądanych efektów. W końcówce obie drużyny nieco zwolniły i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Wraz z początkiem drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze cały czas mieli problem z przeprowadzeniem jakichkolwiek groźniejszych akcji. Wreszcie, w 58. minucie spotkania, powody do radości kibicom dali zawodnicy Wisły. Właśnie wtedy piłkę w siatce umieścił Angel Rodado, wyprowadzając polski zespół na prowadzenie. Chwilę później na pierwsze zmiany zdecydował się trener Moskal. Na murawie pojawili się Patryk Gogół oraz Giannis Kiakos. W 69. minucie rywale mieli szansę na wyrównanie, ale sędzia zasygnalizował spalonego. Pięć minut później zespół z Kosowa doprowadził jednak do remisu za sprawą trafienia Ardita Tahiri. Dzisiejsze spotkanie, podobnie jak mecz w Krakowie, zawodnicy Wisły rozstrzygnęli niemalże w samej końcówce. Tym razem decydujące trafienie zdobył Giannis Kiakos. Tym samym Wisła Kraków triumfując w dwumeczu zameldowała się w drugiej rundzie kwalifikacji. Tam czeka na nich austriacki Rapid Wiedeń.

Kwalifikacje do Ligi Europy, mecz rewanżowy pierwszej rundy: KF Llapi – Wisła Kraków 1:2 (74′ A. Tahiri – 58′ A. Rodado, 90′ G. Kiakos)

Żółte kartki: 12′ I. Blakqori, 23′ E. Gashijan, 52′ I. Krasniqi – 80′ A. Uryga

KF Llapi: Illir Avdyli – Benjamin Emini, Muhamedin Useini (64′ Ardit Tahiri), Ilir Krasniqi, Ilir Blakqori, Besar Musolli, Hamdi Namani (75′ Valmir Veliu), Blend Baftiu, Elvin Gashijan (74′ Arianit Hasani), Ahmed Januzi (64′ Mergim Cernaverni), Adem Maliqi (64′ Ergyn Ahmeti)

Wisła Kraków: Anton Chichkan – Rafał Mikulec, Joseph Colley, Alan Uryga, Bartosz Jaroch, Marc Carbo Bellapart, Igor Sapała (60′ Patryk Gogół), Mateusz Młyński (60′ Giannis Kiakos), Olivier Sukiennicki (87′ Piotr Starzyński), Angel Baena Perez (81′ Mariusz Kutwa), Angel Rodado