Reprezentantki Polski w dwóch pierwszych spotkaniach turnieju, dwukrotnie pokonały swoje rywalki. W pierwszym meczu wygrały z reprezentacją Islandii (26:15), a w drugim starciu wygrały z Czeszkami (28:25). Przed meczem z drużyną Hazeną Kynsvart Polki były już pewne tego, że zwyciężą w całym turnieju.

Biało-Czerwone świetnie rozpoczęły spotkanie przeciwko wicemistrzyniom Czech. Reprezentantki Polski skupiły się w dużej mierze na grze defensywnej, dzięki czemu mogły często wyprowadzać kontrataki. Podopieczne Arne Senstada po 5 minutach prowadziły już 5:1. Następne minuty wyglądały podobnie, Polki skrupulatnie powiększały swoją przewagę i nie dawały rywalkom większych szans. Dzięki takiej grze, na parkiecie mogło pojawić się wiele zawodniczek, które wcześniej nie dostawały większej liczby minut w reprezentacji. Warto dodać również, że w trakcie spotkania z Hazeną Kynsvart, swoją 100 bramkę w reprezentacji zdobyła Dagmara Nocuń. Z kolei, debiutanckie trafienia w kadrze odnotowały Karolina Jureńczyk i Daria Przywara. Do przerwy, reprezentacja Polski prowadziła 15:7. Obraz gry w drugiej części meczu nie zmienił się. Reprezentantki Polski nie dawały swoim rywalkom szans i pewnie zwyciężyły całe spotkanie 29:20.

Polska: Barbara Zima, Adrianna Płaczek, Paulina Wdowiak – Aleksandra Olek (5), Emilia Galińska (3), Magda Balsam (2), Sylwia Matuszczyk, Adrianna Górna (3), Aleksandra Tomczyk (2), Daria Przywara (2). Katarzyna Cygan (1), Marlena Urbańska, Daria Michalak, Paulina Uścinowicz (5), Karolina Jureńczyk (3), Dagmara Nocuń (2).

Polki przygotowywały się w Czechach do zbliżających się Mistrzostw Europy, które odbędą się od 28 listopada do 15 grudnia. Turniej odbędzie się na Węgrzech, w Austrii oraz Szwajcarii.