W pierwszym spotkaniu drugiej rundy Mistrzostw Europy do lat 20, nasza reprezentacja uległa zespołowi z Macedonii Północnej 26:28.

Dzisiaj rozpoczął się drugi etap turnieju EHF EURO U20 2024. W ramach fazy grupowej Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce.

Mecz rozpoczął się od błędów po jednej jak i drugiej stronie boiska. Pierwsze celne strzały po pięciu minutach gry oddał Oliwier Kamiński czym wyprowadził nasz zespół na 2:0. Zaraz potem rywale zdołali jednak oddać serię sześciu celnych strzałów. Z czasem Biało-Czerwoni odnaleźli rytm gry i zaczęli odrabiać straty. W 24 minucie Krzysztof Żyszkiewicz (najskuteczniejszy zawodnik w dzisiejszym meczu), doprowadził do remisu. Dzięki kilku dobrym interwencjom Nikodema Błażejewskiego, Polska wyszła na kolejne prowadzenie, ale Macedończykom udało się ostatecznie wygrać pierwszą część jedną bramką.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli nasi rywale rzucając cztery bramki z rzędu co dało im pięciopunktowe prowadzenie. Dzięki wypracowanej zaliczce nie mieli problemów z utrzymaniem zwycięstwa do samego końca. Ostatecznie pokonali nasz zespół dwiema bramkami.

Drugi mecz w ramach rywalizacji o miejsca 9-16 nasi szczypiorniści rozegrają we wtorek 16 lipca z Francją. Początek spotkania o godz. 14.20. Wszystkie spotkania EHF EURO U20 można oglądać na bezpłatnej platformie EHFTV  (TUTAJ).

Macedonia Północna – Polska 28:26 (15:14)

Polska: Błażejewski, Drożdż – Grzenkowicz, Wasiak 2, Kamiński 5, Marchewka, Wierzbicki, Wrona 2, Żyszkiewicz 6, Luksa 2, Rodak 1, Pepliński 2, Wielgucki, Fajfer, Sladkowski 3, Mielczarski 3

Terminarz młodzieżowej reprezentacji Polski w strefie miejsc 9-16 EHF EURO U20:
Polska – Francja: wtorek 16 lipca, godz. 14.20
Polska – Rumunia: czwartek 18 lipca, godz. 14.20