Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała swój drugi mecz w ramach fazy grupowej ME.

To nie jest wymarzony początek turnieju dla Biało-Czerwonych…

Wczoraj podczas inauguracji turnieju, młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała ze Szwecją 26:38 o czym pisaliśmy TUTAJ. Dzisiaj Polacy ponieśli drugą porażkę tym razem w meczu z Islandią.

W dzisiejszym spotkaniu wynik otworzyła Polska. Początek był obiecujący, bo przez pierwsze dziesięć minut Polacy byli na prowadzeniu. Jednak Islandczycy zdołali najpierw wyrównać na 6:6, a potem zaczęli uciekać z wynikiem. Głównym bohaterem islandzkiej drużyny był Össur Haraldsson, zdobywca 10 bramek w pierwszej odsłonie. W polskim zespole najaktywniejsi byli Filip Wrona, Patryk Wasiak i Jakub Sladkowski, dzięki którym tablica wyników pokazała z czasem 13:13. W ostatnich minutach to znowu rywale ustrzelili trzy oczka, które dały im prowadzenie.

W drugiej połowie zespół z Islandii nie pozwolił Polakom odrobić strat. Udało im się jedynie zbliżyć na dwie bramki. Od tego momentu przeciwnicy zanotowali pięć trafień z rzędu, które zadecydowały o końcowym wyniku spotkania.

Kolejnym przeciwnikiem naszych szczypiornistów będzie Ukraina. Mecz rozpocznie się w sobotę, 13 lipca o godzinie 14:20.

Islandia – Polska 37:32 (19:16)

Polska: Błażejewski, Drożdż – Grzenkowicz, Wasiak, Kamiński, Wierzbicki, Wrona, Żyszkiewicz, Luksa, Olczyk, Rodak, Pepliński, Wielgucki, Fajfer, Sladkowski, Mielczarski