Ruszyła Orlen Superliga mężczyzn. W pierwszej kolejce wygrali faworyci typowani do miejsc na podium. Wysokie zwycięstwa odniosły KS Kielce i Orlen Wisła Płock.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Orlen Wisła Płock (20-39)

Wicemistrzowie Polski byli faworytami i do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechali jak po swoje. Gracze Wisły z każdą minutą coraz bardziej rządzili na parkiecie. Do przerwy mieliśmy wynik 15-11 dla przyjezdnych. W drugiej połowie gracze Płocka dokręcili śrubę i wygrali całe spotkanie różnicą 19 bramek. Najlepszym strzelcem drużyny z 7 trafieniami był Przemysław Krajewski.

KS Kielce – KGHM Chrobry Głogów (44-24)

Mistrzowie Polski pewnie w Hali Legionów ograli Chrobrego Głogów. Drużyna z Dolnośląskiego będzie nas reprezentowała w tym sezonie w rozgrywkach Ligi Europy, a klub z Kielc tradycyjnie w Lidze Mistrzów. Mistrzowie musieli w tym spotkaniu zagrać bez swojego podstawowego bramkarza Andreasa Wolffa, który doznał kontuzji na rozgrzewce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19-14 dla KS Kielce. Na drugą część gry drużyna gospodarzy również wyszła bardzo zmobilizowana. Pomimo sporych braków kadrowych m.in Pawła Paczkowskiego, Hassana Kaddaha, Haukura Thrastarsona, Tomasza Gębali i Szymona Sićko wygrali 44-24. Graczem spotkania i najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był Igor Karacić z 6 bramkami.

Arged Rebud KPR Ostrovia – Górnik Zabrze (23-32)

Zeszłoroczny beniaminek i jedna z pozytywnych rewelacji sezonu mierzyła się z brązowym medalistą ubiegłorocznych rozgrywek Górnikiem Zabrze. Klub z Górnego Śląska ma duże aspiracje w najbliższym sezonie, a także będzie reprezentował naszą ligę w rozgrywkach Ligi Europy. Wyrównany mecz był tylko na samym początku spotkania. Już do przerwy Górnik prowadził 20-14. Po zmianie stron zabrzanie dalej dominowali i nie dopuszczali gospodarzy do głosu, ostatecznie wygrywając 32-23. Najlepszym strzelcem spotkania został Kamil Adamski z Arged Rebud KPR Ostrovia.

MMTS Kwidzyn – Energa Wybrzeże Gdańsk (33-30)

Derbowe starcie na Pomorzu przyniosło bardzo dużo emocji. Mecz był bardzo wyrównany przez większą część spotkania. W pierwszej połowie prowadziła nawet przez pewien czas drużyna z Gdańska, ale po dobrej końcówce ostatecznie to klub z Kwidzyna prowadził do przerwy 18-16. Po przerwie kwidzynianie konsekwentnie powiększali swoją przewagę i wygrali spotkanie 33-30. MVP spotkania został bramkarz gospodarzy Łukasz Zakreta. Najlepszym strzelcem meczu z 9 trafieniami był Ukrainiec Bogdan Cherkashchenko reprezentujący MMTS Kwidzyn.

ZEPTER KPR LEGIONOWO – MTS Zagłębie Lubin (24-31)

Beniaminek Orlen Superligi dostał poważną lekcję szczypiorniaka od klubu z Dolnego Śląska. Do przerwy 15-11 prowadzili lubinianie. W drugiej połowie niezbyt zmieniła się sytuacja na boisku, co skutkowało ostateczną wygraną Zagłębia 31-24. Najlepszym strzelcem spotkania był Dawid Krysiak z 9 bramkami na koncie.

Gwardia Opole – MKS Kalisz (25-19)

Bardzo udany debiut na ławce trenerskiej w Opolu zaliczył Bartosz Jurecki. Od samego początku spotkania gospodarze prowadzili, świetny mecz rozgrywał kolejny debiutant w Opolu – młody rozgrywający Piotr Jędraszczyk. Do przerwy opolanie prowadzili 15-9. Po zmianie stron drużyna MKS próbowała ruszyć do ataku, ale ich starania poszły na marne i Gwardziści pewnie wygrali spotkanie różnicą 6 bramek. MVP spotkania oraz najlepszym strzelcem został Piotr Jędraszczyk z 7 trafieniami. Tyle samo bramek strzelił również Roman Chychykalo.

Azoty Puławy – Unia Tarnów (28-22)

Pierwsza połowa przyniosła małą niespodziankę. Niespodziewanie górą w pierwszej części byli gracze Unii Tarnów. Goście prowadzili 15-13, zaskakując gospodarzy jakością swojej gry. Na drugą połowę gracze Puław wyszli już zdecydowanie bardziej skoncentrowani. Świetnie zaczął bronić Mateusz Zembrzycki, a cuda w ataku wyczyniać Deividas Virbauskas. Ostatecznie gospodarze wygrali 28-22, a MVP spotkania został Virbauskas z 6 bramkami. Najskuteczniejszy dziś był Kacper Adamski z 8 golami.