Piłka ręczna: Industria Kielce zrobiła pierwszy krok do odzyskania Mistrzostwa Polski

W niedzielne południe 24 maja, w Płocku odbył się pierwszy mecz o mistrzostwo Polski. W ORLEN Arenie tamtejsza Wisła zmierzyła się z Industrią Kielce.
To było szesnaste spotkanie obu drużyn w walce o MP.
Od samego początku goście narzucili tempo gry i szybko przejęli inicjatywę na boisku. Od stanu 2:2 zaczęli systematycznie dokładać kolejne trafienia i uciekać z wynikiem.
W 13. minucie gospodarze grali w podwójnym osłabieniu, a chwilę później boisko z urazem opuścił Przemek Krajewski. Jakby tego było mało minutę później na ławce kar usiadł również Michał Daszek i Nafciarze grali w potrójnym osłabieniu.
Kielczanie każdą kolejną akcją podwyższali swoje prowadzenie, a na przerwę schodzili z ośmioma brakami zapasu.
Po zmianie stron goście dodali szybko dwa kolejne celne trafienia i wyszli na dziesięciobramkowe prowadzenie.
Nafciarze próbowali odrobić straty i posłali serię czterech trafień z rzędu, jednak to był jedyny taki zryw ekipy Xaviego Sabate w tym meczu, który nie wystarczył na rozpędzoną dzisiaj Industrię.
Za tydzień w niedzielę, w Hali Legionów odbędzie się druga odsłona rywalizacji o najważniejsze trofeum w kraju. Jeśli Kielczanie również go wygrają – odzyskają tytuł najlepszej drużyny w kraju, który od dwóch sezonów posiada Wisła Płock.
Jeśli mecz zakończy się wygraną Nafciarzy, o tytule zadecyduje ostanie starcie rozegrane znowu w Płocku.
Orlen Wisła Płock – Industria Kielce 25:30 (11:19)
Industria: Ferlin 3/16, Morawski – Karaliok 5, Vlah 4, A. Dujszebajew 4, Jarosiewicz 4, Nahi 3, Jędraszczyk 3, D. Dujszebajew 2, Moryto 1, Kounkoud 1, Maqueda 1, Olejniczak 1, Moryto, Monar, Sićko, Rogulski.
Orlen Wisła: Bergerud 4/22, Alilović 2/13, Borucki 0/1 – Richardson 7, Kosorotow 4, Janc 3, Dawydzik 2, Fazekas 2, Mihić 2, Daszek 2, Samoiła 1, Zarabec 1, Krajewski 1, Serdio Cz, Susnja, Szita.