Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała kolejne starcie podczas EURO U20. Tym razem uległa rówieśnikom z Rumunii.

Od środy 10 lipca, podopieczni Rafała Bernackiego biorą udział w turnieju EHF EURO U20 2024. W ramach fazy grupowej Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce.

Na zakończenie drugiej fazy mistrzostw nasi szczypiorniści spotkali się dzisiaj, 18 lipca z dobrze sobie znanym zespołem z Rumunii.  Obie drużyny rozegrały w marcu towarzyski dwumecz w Wałczu, który zakończył się zwycięstwem Polaków (39:29) oraz remisem (30:30).  W czerwcu natomiast doszło do sparingowego rewanżu w Vaslui, gdzie to gospodarze zwyciężyli 34:29.

Oba zespoły nie mają już szans na udział w walce o miejsca 9-12, więc w dzisiejszym meczu walka toczyła się o lepsze rozstawienie między 13-16.

Wynik dzisiejszego spotkania otworzyli Rumunii zdobywając dwie pierwsze bramki. Dzięki trafieniom Kuby Słodkowskiego, Wielguckiego oraz Mikołaja Rodaka, Polacy szybko odrobili straty. W bramce świetnie spisywał się Paweł Krawczyk, który do przerwy obronił aż sześć rzutów. W ciągu pierwszej połowy nasi szczypiorniści zdołali rzucić piętnaście bramek, a rywale jedynie dziesięć. Do szatni zespoły schodziły przy prowadzeniu Biało-Czerwonych 15:9.

Po przerwie rywale zaczęli odrabiać straty. Szybko weszli w równy rytm gry i zdobyli trzy bramki z rzędu. W dalszej części meczu walka była wyrównana, ale ciągle przy kilkubramkowym prowadzeniu naszych młodzieżowców. W 42 minucie rywale zdołali zbliżyć się na kontakt, a dwie minuty później wyrównali na 24:24. Po doprowadzeniu do remisu zespół z Rumunii złapali wiatr w żagle i ponownie trafił trzy razy z rzędu. Polakom udało się zdobyć bramkę kontaktową, ale przeciwnicy ostatecznie nie pozwolili wygrać nam tego spotkania.

Rumunia – Polska 32:30 (9:15)

Polska: Błażejewski, Krawczyk – Grzenkowicz, Wasiak 3, Kamiński, Marchewka, Wierzbicki 6, Wrona 1, Żyszkiewicz, Luksa, Rodak 7, Pepliński 3, Wielgucki 2, Fajfer 2, Sladkowski 5, Mielczarski 1