Piłka ręczna: Miedziowe szósty raz z rzędu Mistrzyniami Polski!

KGHM Zagłębie Lubin/Grafika: ORLEN Superliga Kobiet
W 28. kolejce ORLEN Superligi Kobiet, KGHM Zagłębie Lubin podjęło u siebie PGE MKS El-Volt Lublin. Ten mecz rozstrzygnął walkę o złoto Superligi.

To było ósme starcie tych drużyn. Sześć z nich padło łupem Miedziowych, a zaledwie jedno zwycięstwo przypadło ekipie z Lublina.

W dzisiejszym spotkaniu remis dawał już pewne złoto zawodniczkom z Lubina.

Przed meczem odbyło się małe pożegnanie Karoliny Kochaniak, która spędziła w Lubinie sześć sezonów, oraz Karoliny Jureńczyk – ta pożegnała się z klubem po 3 latach.

Spotkanie było wyrównane od pierwszych minut, jednak z czasem miejscowe zaczęły odskakiwać z wynikiem, a po przyjezdnych widać było pierwsze oznaki zmęczenia co skutkowało słabszą skutecznością.

Na przerwę zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu Miedziowych.

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy mecz dwóch równych drużyn, a na kwadrans przed końcowym gwizdkiem tablica wyników pokazywała 19:19.

Jednak gospodynie wykorzystały osłabienie przeciwniczek i odskoczyły na dwie bramki, a chwilę później dodały kolejne dwie i nie oddały prowadzenia już do końca meczu.

Ten sezon Miedziowe ponownie kończą z potrójną koroną zgarniając kolejno: Superpuchar Polski, Puchar Polski i siódmy w historii (a szósty z rzędu) tytuł Mistrzyń Polski.

 

KGHM Zagłębie Lubin – PGE MKS El-Volt Lublin 29:26 (14:12)

O autorze: Marta Przybysz

Gdybym miała opisać siebie jednym zdaniem brzmiałoby ono: Kocham ostrą muzykę, dobre wino, whisk(e)y, piłkę ręczną, żużel oraz skoki.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: