Młodzieżowa reprezentacja Polski, pierwszą fazę turnieju Mistrzostw Europy U20, zakończyła na trzecim miejscu i od poniedziałku będzie rywalizować o miejsca 9-16.

Nasi szczypiorniści rywalizację w turnieju EHF EURO U20 na Słowenii rozpoczęli od dwóch porażek. Pierwsza była ze Szwecją, druga z Islandią.

Żeby nasi reprezentanci utrzymali szansę na kwalifikację do strefy miejsc 9-16 musieli dzisiaj nie tylko pokonać zespół z Ukrainy, ale zrobić to jak największą różnicą bramek.

Od początku spotkania widać było, że podopieczni trenera Bernackiego grają w pełni kontrolując sytuację na boisku. W piątej minucie gry mieli na koncie już pięć trafień, a zespół z Ukrainy na swoją pierwszą bramkę musiał poczekać jeszcze dwie minuty. Świetnie na boisku spisywali się przede wszystkim Marcin Pepliński oraz Patryk Wasiak. W bramce natomiast kilka udanych interwencji zaliczył Nikodem Błażejewski. W połowie pierwszej odsłony nasi piłkarze prowadzili już siedmioma trafieniami. Tuż przed przerwą zdobyli kolejne trzy bramki i do szatni schodzili przy wyniku 16:8.

W pierwszych minutach po powrocie na boisko, drużyna z Ukrainy próbowała przejąć kontrolę na boisku, ale Polacy szybko ją odzyskali strzelając kolejne bramki seriami. Do najlepszych strzelców dołączył  Krzysztof Żyszkiewicz, a w bramce dobrze się spisał Daniel Drożdż. Nie dość, że do końca spotkania Biało-Czerwoni nie pozwolili rywalom dogonić się wynikiem to jeszcze systematycznie powiększali swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyli 36:22.

Polacy fazę grupową zakończyli z dwoma punktami i bilansem bramek -3. To pozwoliło wyprzedzić Włochów i Rumunów. Ostateczną klasyfikację będziemy znać po rozegraniu wszystkich spotkań w każdej z grup.

Pierwsze mecze drugiej rundy zaczną się w poniedziałek, Wszystkie będzie można śledzić na bezpłatnej platformie EHFTV.

Ukraina – Polska 22:36 (8:16)

Polska: Błażejewski, Drożdż – Grzenkowicz, Wasiak 8, Marchewka 1, Wierzbicki 4, Wrona 2, Żyszkiewicz 6, Luksa, Olczyk, Rodak 1, Pepliński 6, Wielgucki 3, Fajfer 2, Sladkowski 2, Mielczarski 1