W ostatnim spotkaniu 4. kolejki Ligi Mistrzów, Industria Kielce gościła w Niemczech gdzie zmierzyła się z Magdeburgiem.

– Mam ogromny szacunek dla tego zespołu, za to co ta drużyna osiągnęła w ciągu ostatnich pięciu, sześciu lat. Ich schemat gry jest bardzo jasny. Gra jeden na jeden, siła rzutu, świetna postawa obrony. To, co osiągnęli jest niesamowite. Niby gra ich jest prosta, ale niesamowicie trudno jest ich powstrzymać. Do Niemiec jedziemy nie tylko po to, aby powalczyć, ale po dwa punkty – mówił szkoleniowiec Kielc, Talant Dujshebaev.

W ubiegłym sezonie oba zespoły spotkały się w ćwierćfinale LM. Niemieccy szczypiorniści pokonali Industrię w rzutach karnych o czy pisaliśmy tutaj:

Po dzisiejszym spotkaniu kielczan czeka jeszcze jeden ważny mecz zwany “świętą wojną”. W niedzielę spotkają się z Wisłą Płock.

– Teraz dużo ważniejsze jest wyjście z grupy Ligi Mistrzów. Jedziemy do Magdeburga. Później mamy Kolstad. Wiemy, jaką mamy grupę. Możemy być jeszcze na drugim miejscu, ale równie dobrze nie wyjść dalej. Na razie nie patrzę na polską ligę. Liczy się Magdeburg, a później zobaczymy, co będzie przed wyjazdem do Norwegii – dodał Dujshebaev.

Trener zabrał do Niemiec zaledwie dwunastu zawodników i to wystarczyło, żeby odegrać się za ćwierćfinał z poprzedniego sezonu.

Z powodu kontuzji na boisko nadal nie weszli: Hassan Kaddah, Szymon Sićko, Alex Dujshebaev i bośniacki bramkarz Bekir Cordalija.

Pierwsze dwie bramki zdobyli gospodarze jednak zespół z Kielc rewelacyjnie grał w obronie co dodało im pewności i już w czwartej minucie wyrównali na 4:4. Do kolejnego remisu oba zespoły grały równo, dopiero przy stanie 9:9 wicemistrzowie Polski zaczęli odskakiwać rywalom z wynikiem. Niemcy próbowali przebić się przez obronę Kielc, ale nie bardzo wiedzieli jak “ich ugryźć”. Niemoc gospodarzy skutecznie wykorzystali podopieczni Talanta Dujshebaeva i na przerwę schodzili z zapasem czterech bramek.

Drugą odsłonę nasi szczypiorniści zaczęli od powiększenia przewagi, a swoją pierwszą skuteczną interwencję zaliczył Sandro Mestrić, który obronił dwa rzuty karne z rzędu.
Trener gospodarzy musiał dobrze ustawić swoich zawodników podczas przerwy, bo z każdą minutą odzyskiwali siłę i skuteczność. Dla odmiany zespół z Kielc zanotował sześciominutową niemoc z czego skorzystali gospodarze i kiedy zbliżyli się na kontakt, zrobiło się naprawdę niebezpiecznie.
Na szczęście szybko obudził się Daniel Dujshebaev i rozbudził kolegów dwoma celnymi trafieniami.
W samej końcówce znowu zrobiło się nerwowo, bo na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem, Magnus Saugstrup Jensen rzucił kontaktową bramkę. Magdeburg robił wszystko, żeby doprowadzić do remisu jednak Dylan Nahi swoim strzałem przypieczętował zwycięstwo Kielc. Radości z wygranej nie zmąciła nawet bramka rzucona w ostatniej sekundzie meczu przez Ómara Ingi Magnússona.

SC Magdeburg – Industria Kielce 26:27 (15:19)

Magdeburg: Sergey Hernandez Ferrer 13/40 – 32 procent, Nikola Portner – Oscar Bergendahl, Michael Damgaard, Magnus Saugstrup Jensen 3, Albin Lagergren 2, Omar Ingi Magnusson 7, Lukas Mertens 1, Christian O’Sullivan 1, Isak Persson, Daniel Pettersson, Antonio Serradilla, Gisli Thorgeir Kristjansson 6, Philipp Weber 3, Tim Zechel, Manuel Zehnder 3.

Industria: Sandro Mestrić 4/20 – 20 procent, Miłosz Wałach 1/11 – 9 procent – Daniel Dujshebaev 7, Tomasz Gębala, Artsiom Karalek 4, Jorge Maqueda 1, Theo Monar 3, Arkadiusz Moryto 4, Dylan Nahi 5, Michał Olejniczak 3, Łukasz Rogulski, Cezary Surgiel.