W decydującym starciu EURO U20 2024, Polska kończy rywalizację na 14. miejscu.

Od środy 10 lipca, podopieczni Rafała Bernackiego biorą udział w turnieju EHF EURO U20 2024. W ramach fazy grupowej Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce.

Biało-Czerwoni nie powiększyli dorobku punktowego i dlatego w ostatniej fazie turnieju zostali zakwalifikowani do strefy miejsc 13-16.

Mecz dwiema bramkami otworzyli Serbowie. Polacy dość szybko wyrównali na 2:2, po czym wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Jednak drużyna z Serbii nie odpuściła i do przerwy zdołała uciec na 15:13.

Po przerwie nasi szczypiorniści zbliżyli się kilka razy na kontakt, ale nie udało im się wyrównać a tym bardziej wyjść na prowadzenie.

Najskuteczniejsi w naszym zespole byli Marcin Pepliński i Jakub Wierzbicki (rzucili po 5 bramek).

Wynik meczu z Serbią oznacza, że ostatecznie młodzieżowa reprezentacja Polski na turnieju EHF EURO U20 zajęła 14. miejsce.

Serbia – Polska 27:25 (15:13)

Polska: Krawczyk, Drożdż – Grzenkowicz, Wasiak 4, Kamiński, Wierzbicki 3, Wrona 1, Żyszkiewicz, Luksa 1, Olczyk, Rodak 1, Pepliński 5, Wielgucki 5, Fajfer 2, Sladkowski 3, Mielczarski