Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała 26:15 Islandię w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w czeskim Chebie.

Wynik spotkania otworzyła Daria Michalak. Po kilku minutach Polki prowadziły 4:2, a bramce Michalak i dwóch skutecznych rzutach karnych Magdy Balsam było już 7:2. Kilkupunktowa przewaga Biało-Czerwonych się niezmiennie utrzymawała, głównie dzięki dobrej grze w obronie. Do przerwy nasze szczypiornistki prowadziły aż siedmioma punktami (16:9).

Taki wynik sprawiał, że trener Arne Senstad mógł przeprowadzić wiele eksperymentalnych zmian w zespole. Na boisku pojawiła się m.in debiutująca Katarzyna Cygan, która niedługo później zdobyła premierową bramkę w biało-czerwonych barwach. Ostatecznie Polki wygrały różnicą jedenastu punktów (26:15), a nagroda MVP spotkania trafiła do Moniki Kobylińskiej.

Już jutro podopieczne Arne Senstada o godzinie 19 zmierzą się z gospodyniami turnieju.

Polska – Islandia 26:15 (16:9)

Polska: Zima, Płaczek, Wdowiak – Galińska 2, Kobylińska 3, Balsam 5, Matuszczyk 1, Górna 3, Tomczyk 4, Urbańska 1, Michalak 4, Uścinowicz 1, Jureńczyk, Nocuń, Nosek, Olek 1, Przywara, Cygan 1.

Islandia: E. Thorsteinsdóttir, Renötudóttir – Jacobsen 2, D. Magnúsdóttir, Thorkelsdottir 5, El