Polki remisem z Holenderkami zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie.

Dzisiejszy dzień był udany dla naszych obu reprezentacji w piłce ręcznej. Najpierw panowie wywalczyli awans do półfinałów AMŚ (o czym pisaliśmy TUTAJ), a następnie w półfinale zameldowały się panie.

W pierwszej połowie spotkania Holenderki miały problem ze świetnie grającą obrotową Natalią Pankowską i rzucającą ze stu procentową skutecznością karne Lucyną Sobecką.  W ósmej minucie tablica wyników wyświetliła 6:2 dla Polek, a z każdą kolejną minutą Polki udowadniały, że to one zasługują na awans. Na przerwę schodziły przy sześciobramkowej przewadze.

Po powrocie na boisko wszystko się zmieniło. Holenderki poprawiły grę w kontrze co sprawiło, że nasze piłkarki zasypiały w obronie. I tak w 51 minucie zdołały doprowadzić do remisu. W końcówce meczu dobrą zmianę w bramce zaliczyła Oliwia Suliga. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, który dał naszym szczypiornistkom awans do dalszych rozgrywek.

– Bardzo dobrze się nastawiłyśmy przed tym meczem. Zrobiłyśmy to, co miałyśmy zrobić, czyli dobrze zagrać w obronie i poprawić to, co nie wyszło we wcześniejszych meczach, Myślę, że udało nam się zrobić – mówiła po meczu skrzydłowa Julia Zając.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „WYNIKI -KOBITY 24 24CZERWCA 24CZERWGA(PONIEDZIAŁEK) [PONIEDZIAŁEK] CHILE POLSKA 25 CZERWCA 25CZERWCA[WTOREK] [WTOREK] CZECHY POLSKA 21 NET 28 METEEN 28 30 26CZERWCA($RODA) 26 CZERWCA (ŚRODA) HOLANDIA 33 POLSKA 33 ZPRP ORLEN”

Polska – Holandia 33:33 (19:13)

Polska: Karolina Osowska, Oliwia Suliga – Lucyna Sobecka 9, Julia Zając 4, Aleksandra Sójka 2, Natalia Pankowska 3, Sara Szczukocka 5, Oliwia Domagalska 2, Nikola Głębocka 2, Magdalena Chrapusta, Kamila Grzesista 1, Oliwia Szczepanek 2, Magdalena Berlińska 2, Aleksandra Głuszko 1. Trener: Monika Marzec.

W piątkowym półfinale biało-czerwoni o godz. 13.45 zmierzą się z Czechami, czyli najlepszą drużyną grupy B. Z kolei piłkarki ręczne o miejsce w finale zagrają z Francją o godz. 18.15