W ramach rywalizacji o miejsce 13-16 podczas EURO U20, młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała drużynę ze Słowenii 33:29.

Od środy 10 lipca, podopieczni Rafała Bernackiego biorą udział w turnieju EHF EURO U20 2024. W ramach fazy grupowej Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce.

Polakom nie idzie najlepiej w trwających mistrzostwach. Nie powiększyli dorobku punktowego i dlatego w ostatniej fazie turnieju zostali zakwalifikowani do strefy miejsc 13-16.

Nasi szczypiorniści bardzo dobrze weszli w mecz i po chwili prowadzili już 6:1. Jednak Słoweńcy z każdą minutą gonili Polaków z wynikiem i pod koniec pierwszej części zmniejszyli straty do trzech bramek.

Po przerwie rywalom udało się zbliżyć na kontakt. Biało-Czerwoni jednak trzymali rękę na pulsie i nie pozwolili im na nic więcej.

Słowenia – Polska 29:33 (15:18)

Polska: Błażejewski, Drożdż – Grzenkowicz, Wasiak, Kamiński, Marchewka, Wierzbicki, Wrona, Żyszkiewicz, Luksa, Rodak, Wielgucki, Fajfer, Sladkowski, Mielczarski

W najbliższą sobotę, na zakończenie mistrzostw Biało-Czerwoni zagrają o 13. miejsce z Serbią.