Za nami 6. kolejka Ligi Mistrzów, która nie była udana dla żadnego z obu polskich zespołów. W pierwszym Wisła Płock uległa na wyjeździe Fredericia Handbold Klub, a w drugim Industria Kielce musiała uznać wyższość Aalborga Handbold.

Po ostatnich wygranych z SC Magdeburgiem i Kolstad Handball zawodnicy jak i kibice mieli chrapkę na kolejne zwycięstwo. Życie jednak napisało inny scenariusz…

Pomimo kłopotów kadrowych na liście znalazło się piętnastu zawodników. Po kontuzji wrócił Benoit Kounkoud jednak pięciu zawodników nadal leczy urazy: rozgrywający Szymon Sićko, Hassan Kaddah, Alex Dujshebaev, skrzydłowy Benoit Kounkoud oraz bramkarz Bekir Cordalija.

Duńczycy przyjechali do Kielc również osłabieni co rozbudzało apetyty w Hali Legionów.

Wynik otworzył Artsiom Karalek, ale szybko wyrównał Miguel Martins. Kolejne minuty to trzy proste błędy gospodarzy, które skutecznie wykorzystali goście uciekając na 5:2. Zdecydowanie czujniej grali w defensywie co zaowocowało kilkoma udanymi kontratakami.
Do remisu doprowadził Dylan Nahi, a jedenasty celny rzut zza pleców, nie widząc bramki zdobył Arek Moryto, który dzisiaj na boisku dwoił się i troił. Niestety swojej drużynie nie pomagali bramkarze, co zdecydowanie miało wpływ na dalsze losy gospodarzy ponieważ zespół z Danii zaczął uciekać z wynikiem i po pierwszych trzydziestu minutach prowadził sześcioma “oczkami”.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Aalborg powiększył przewagę o jedną bramkę.
Industria próbowała odrobić straty jednak goście nie mieli zamiaru im tego ułatwiać. W 42. minucie udało się w końcu żółto-biało-niebieskim zmniejszyć różnicę do trzech trafień. O czas wtedy poprosił trener Duńczyków –  Maik Machulla. Pogawędka zaowocowała kolejnymi trzema bramkami. Do końca spotkania wicemistrzowie Polski nie zdołali już niczego ugrać, a na dodatek do bramki Miłosza Wałacha wpadała każda piłka rzucona przez gości…