Po trzech miesiącach przerwy powraca ORLEN Superliga Kobiet i Mężczyzn. W ten weekend czeka nas aż sześć spotkań, z których relacje będzie można przeczytać u nas.

Pierwszym sobotnim spotkaniem był wyjazdowy mecz Mistrzów Polski, których podejmowało Wybrzeże Gdańsk. ORLEN Wisła Płock mierzyła się z reprezentantami z Trójmiasta już ponad 39 razy i po raz ostatni uległa gdańszczanom w 2009 roku (24:27).

Wynik w pierwszej minucie otworzył Zoltan Szita. Dwie minuty później kolejną bramkę dołożył Dawid Dawydzik co dało Nafciarzom dwubramkowe prowadzenie. Gospodarzom udało się jednak dość szybko wyrównać i kolejne minuty były bardzo wyrównane. Dopiero od szesnastej po bramkach Dawydzika, Leona Susnji i Tomasa Pirocha goście zaczęli grać pewniej i odskoczyli z wynikiem. Gospodarze próbowali walczyć, ale nie byli w stanie doprowadzić do remisu, a tym bardziej wyjść na prowadzenie. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 14:10 dla Mistrzów Polski.

W drugiej odsłonie od początku lepsi byli płocczanie i szybko zwiększyli przewagę o kolejne dwa oczka. Siedem minut po wznowieniu gry, na nieszczęście dla gospodarzy drugą żółtą kartkę zobaczył Nejc Zmavc co w konsekwencji dało czerwoną. W meczu zabrakło kontuzjowanego Michała Perety, więc gospodarze zostali z jednym obrotowym. W 44 minucie pierwszy raz Wisła wyszła na dziesięciobramkowe prowadzenie, a po dwóch kolejnych trafieniach Lovro Mihicia tablica wyników pokazywała już 24:12. Pod koniec spotkania gdańszczanie nieco się obudzili, ale było już za późno na odrobienie strat i ostatecznie przegrali pierwsze spotkanie 19:32.

ORLEN Wisła Płock – Wybrzeże Gdańsk 32:19 (14:10)

Wybrzeże Gdańsk: Zembrzycki, Późniak – Stępień 1, Siekierka 1, Góralski 1, Papaj, Stanescu, Tomczak 3, Zmavc 1, Pepliński, Będzikowski 2, Czapliński 4, Domagała 1, Papina 3, Niedzielenko 2

Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 3, Piroch 2, Janc 5, Sroczyk 3, Serdio 3, Susnja, Zarabec, Fazekas 4, Krajewski 1, Terzić 1, Dawydzik 2, Mihić 4, Szita 5, Cokan

MVP: Marcel Jastrzębski