W ramach rywalizacji o miejsca 9-16 w trwających na Słowenii Mistrzostw Europy do lat 20, reprezentacja Polski wysoko przegrała z Francją.

Biało-Czerwoni od środy 10 lipca uczestniczą w turnieju EHF EURO U20 2024. W ramach fazy grupowej nasi szczypiorniści zajęli trzecie miejsce, ustępując rywalom ze Szwecji oraz Islandii.

Wynik w dzisiejszym starciu otworzyli Polacy. Początkowo gra była wyrównana, jednak z czasem całą kontrolę na boisku przejął zespół z Francji. Skutecznie wykorzystywali błędy naszej drużyny i w 17 minucie prowadzili już 10:5. Najlepszym ogniwem naszej reprezentacji byli Nikodem Błażejewski, który w pierwszej połowie obronił aż osiem rzutów rywali oraz Patryk Wasiak, który w całym spotkaniu zanotował 6 celnych trafień.

Po przerwie rywale systematycznie zwiększali swoją przewagę, a najwięcej bramek dla swojego zespołu zdobył Naël Tighiouart, bo aż 12. W 40 minucie Francuzi prowadzili już dziesięcioma bramkami, a na koniec już czternastoma.

Polska – Francja 27:41  (10:17)

Polska: Błażejewski, Drożdż – Grzenkowicz, Wasiak 6, Kamiński 1, Marchewka 2, Wierzbicki 2, Wrona 1, Żyszkiewicz 3, Luksa, Rodak 2, Wielgucki 3, Fajfer 3, Sladkowski 3, Mielczarski 1

Kolejnymi przeciwnikami Biało-Czerwonych będą Rumuni, z którymi zmierzymy się w czwartek 18 lipca o godz. 14.20.

Wszystkie spotkania można śledzić na darmowej platformie EHFTV.