Za nami sobotnie mecze 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwami jednej z drużyn. Z trzech punktów mogli się dziś cieszyć kibice Cracovii, Jagielloni Białystok, Widzewa Łódź i Górnika Zabrze.

Cracovia wygrywa ,,na wyjeździe”!

Puszcza Niepołomice, która rozgrywa domowe spotkania na stadionie Cracovii podejmowała właśnie Pasy. Już w 5. minucie po strzale z dystansu wynik spotkania otworzył Michalis Kosidis (1:0). Cracovia odpowiedziała szybko, bo dziesięć minut później po wrzutce z rożnego strzałem głową Virgil Ghita (1:1). Zespół z Krakowa przeważał, a w 67. minucie strzałem na bliższy róg gola zdobył Kakabadze (1:2). Puszcza kończyła spotkanie w dziesięciu po drugiej żółtej kartce dla Artura Craciuna i nie była już w stanie odpowiedzieć rywalom.

Puszcza Niepołomice – Cracovia 1:2 (1:1)

Bramki: Kosidis 6 – Ghita 15, Kakabadze 67

Przełamanie mistrzów Polski!

Po zeszłotygodniowej bolesnej porażce 0:5 w Poznaniu, dziś Jagiellonia chciała załamać złe wrażenie w starciu z coraz lepiej grającą Lechią. Już w 13. minucie wynik spotkania otworzył Tomas Silva (1:0). Zaledwie trzy minuty później po efektownej akcji wyrównał Bogdan Wjunnyk (1:1).

Po zmianie stron to Gdańszczanie wyszli niespodziewanie na prowadzenie po golu Maksyma Chłania (1:2).  Białostoczanie pokazali jednak charakter i odrobili straty. Najpierw w 72. minucie wyrównał Taras Romańczuk (2:2). Chwilę później w polu karnym ręką zagrywał Pllana, a sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Skrzypczak, ustalając tym samym końcowy wynik spotkania (3:2).

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk

Bramki: Silva 13, Imaz 71, Skrzypczak 76 – Yunnik 16, Khlan 59

Widzew wciąż niepokonany u siebie!

Ciekawie zapowiadało się spotkanie w Łodzi, gdzie Widzew podejmował notujący udany początek sezonu Piast Gliwice. W 12. minucie nieudanie strzelał Kamil Cybulski, ale do odbitej piłki dopadł Rondić i umieścił ją w siatce! Początkowa sędzia boczny podniósł chorągiewkę, ale po chwili analizy VAR gol został uznany (1:0). Jak się później okazało trafienie Bośniaka było jedynym golem w tym spotkaniu. Podopieczni Aleksandara Vukovicia nie potrafili poważniej zagrozić bramce Rafała Gikiewicza i trzy punkty zostały w Łodzi.

Widzew Łódź – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramki: Rondić 12

Górnik lepszy w meczu przyjaźni!

Sobotnie granie w PKO BP Ekstraklasie kończył mecz przyjaźni w Zabrzu. Obu zespołom jednak mocno zależało na zdobyczy punktowej. Górnik chciał się wreszcie przełamać po trzech porażkach z rzędu, a Gieksa przed tygodniem w ostatnich sekundach meczu z Widzewem wypuściła z rąk komplet punktów.

Zaledwie po czterech minutach wynik meczu strzałem lewą nogą z kilkunastu metrów otworzył Lukas Podolski (1:0). Zabrzanie grali ofensywnie, choć po strzale z dystansu w słupek Oskara Repki to goście mogli wyrównać. Po zmianie stron Górnik podwyższył prowadzenie. W 48. minucie znalazł się z piłką Josema i z bliskiej odległości trafił do siatki (2:0). Kilkanaście minut później po raz drugi zdobył gola Podolski, tym razem po efektownym strzale z dystansu (3:0). Wynik spotkanie się już nie zmienił, a Zabrzanie w pełni zasłużenie zdobyli komplet punktów.

Górnik Zabrze – GKS Katowice 3:0 (1:0)

Bramki: Podolski 4, 64, Josema 48