Mistrz Polski, Jagiellonia Białystok, zmierzyła się w 6 kolejce w Katowicach z miejscowym GKS-em. Jagiellonia ma za sobą gorszy tydzień, najpierw przegrali u siebie z Cracovią 2:4, a następnie przegrała 1:4 z Ajaxem Amsterdam. Z kolei zespół z Katowic zremisował w 5 kolejce bezbramkowo z Motorem Lublin.
1 POŁOWA

Spotkanie rozpoczęło się fenomenalnie dla zawodników GKS-u Katowice. Błąd w rozegraniu popełnił Jetmir Haliti, zagrał piłkę wprost pod nogi Nowaka, ten odegrał do Adriana Błąda. Pomocnik GKS-u mocnym strzałem po ziemi pokonał Abramowicza i wyprowadził GKS na prowadzenie. Jagiellonia doprowadziła do remisu w 18 minucie. Po składnej akcji i kilku szybszych podaniach w polu karnym znalazł się Jesus Imaz. Hiszpan zagrał piłkę wzdłuż bramki do Kubickiego, strzał pomocnika Jagi obronił Kudła, ale obok znajdował się Pululu, który wpakował piłkę do siatki.

Napastnik Jagiellonii kolejną świetną okazję na gola miał w w 25 minucie, kiedy to oddał strzał z woleja z okolic 11 metra. Jego strzał został jednak zablokowany przez jednego z obrońców gospodarzy. Po chwili szansę miał również Imaz, ale jego strzał obronił Dawid Kudła. Swoją szansę miał również Wasielewski, z jego uderzeniem poradził sobie jednak Abramowicz. Do przerwy wynik się nie zmienił, po 45 minutach GKS remisował z Jagiellonią 1:1.

2 POŁOWA

Pierwszą świetną akcję w drugiej połowie przeprowadzili gospodarze. Po raz kolejny błąd popełnił Jetmir Haliti, skorzystali z tego ofensywni gracze GKS-u. Po nie małym zamieszaniu w polu karnym strzał oddał Zrelak. Dobrą interwencją popisał się Abramowicz, który wybił piłkę na rzut rożny.

Gieksa ponownie wyszła na prowadzenie w 73 minucie. Borja Galan oddał strzał zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od Kowalczyka i wpadła do bramki bezradnego Abramowicza.

Gospodarze ustalili wynik spotkania w 97 minucie, kiedy to po rzucie wolnym do siatki trafił Oskar Repka. Piłkę zgrał jeszcze Zrelak, a pomocnik GKS-u strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Jagiellonii.

GKS Katowice – Jagiellonia Białystok 3:1 (2′ A. Błąd, 73′ M. Kowalczyk, 90+7′ O. Repka; 18′ A. Pululu

W kolejnej kolejce GKS Katowice zmierzy się z Zagłębie Lubin. Jagiellonia podejmie u siebie Widzew Łódź.

GKS Katowice: Dawid Kudła, Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Lukas Klemenz, Alan Czerwiński, Mateusz Kowalczyk, Oskar Repka, Grzegorz Rogala. Adrian Błąd, Adam Zrelak, Bartosz Nowak

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz, Michal Sacek, Jetmir Haliti, Mateusz Skrzypczak, Joao Moutinho, Nene, Jarosław Kubicki, Kristoffer Hansen. Jesus Imaz, Darko Churlinov, Afimico Pululu