W trzecim spotkaniu pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół Stali Mielec podejmował u siebie Cracovię. Mimo, że gospodarze prowadzili 2:0 po pierwszej połowie, ekipa z Krakowa zdołała doprowadzić do wyrównania i podziału punktów.

Początkowo gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Swoich sytuacji szukali goście, próbując przedrzeć się przez obronę rywali, ale bezskutecznie. W 6. minucie niecelny strzał głową oddał Makuch. Kilka okazji stwarzali sobie zawodnicy Cracovii, jednak nie potrafili zamienić ich na bramkę. Obrona Stali zaczęła się natomiast nieco gubić, inicjatywę przejęła drużyna gości. W 13. minucie strzał oddał Wołkowicz, ale piłka uderzyła jedynie w boczną siatkę. Coraz odważniej zaczęli grać gospodarze. W 22. minucie gry żółty kartonik ujrzał Knap. Dwie minuty później, po udanym kontrataku bramkę zdobył Ilya Shkurin po asyście Domańskiego! W 36. minucie wynik podwyższył po świetnym strzale z dystansu właśnie Maciej Domański! Asystował mu strzelec pierwszej z bramek. W końcówce żółtą kartkę ujrzał jeszcze Ehmann, a doliczone 3 minuty nie przyniosły zmiany rezultatu. Na przerwę gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem oraz czystym kontem.

Drugą połowę spotkania obie drużyny rozpoczęły bez zmian w składach. Jako pierwsi atak wyprowadzili gospodarze. Rzut rożny wywalczył Gerstenstein, ale nic z niego nie wynikło. Żółtą kartką ukarany został Michał Trąbka. W 54. minucie trafienie kontaktowe po strzale z dystansu zdobył Paweł Jaroszyński! Goście “nabrali wiatru w żagle” i stwarzali coraz więcej zagrożenia rywalom. W 61. minucie w samo okienko huknął Michał Rakoczy, doprowadzając do wyrównania! Asystował mu Japończyk Oshima. Natychmiast zareagował trener Stali, wprowadzając na boisko Hinokio i Wolsztyńskiego, a pięć minut później na placu gry pojawili się również Stępień i Guillaumier. Goście cały czas starali się zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa. Murawę z powodu urazu musiał opuścić Fin Hoskonen. W jego miejsce pojawił się Rapa. Chwilę później na boisko weszli też Atanasov i Śmiglewski. W 81. minucie bliscy objęcia prowadzenia byli goście, ale piłka po rykoszecie trafiła w słupek! Cały czas dominowała drużyna z Krakowa. W samej końcówce jednak gra się nieco uspokoiła. Chwilę przed końcem na boisku pojawił się Meriluoto, a w barwach gości Zaucha. Wynik nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

PKO BP Ekstraklasa, 1. kolejka: Stal Mielec – Cracovia 2:2 (24′ I. Shkurin, 36′ M. Domański, 54′ P. Jaroszyński, 61′ M. Rakoczy)

Stal Mielec: Mateusz Kochalski, Kamil Pajnowski, Mateusz Matras, Marco Ehmann, Maciej Domański (89′ Kai Meriluoto), Krystian Getinger, Michał Trąbka (70′ Matthew Guillaumier), Piotr Wlazło, Łukasz Gerstenstein (70′ Mateusz Stępień), Krzysztof Wołkowicz (65′ Łukasz Wolsztyński), Ilya Shkurin (65′ Koki Hinokio)

Cracovia: Sebastian Madejski, Paweł Jaroszyński, Arttu Hoskonen (76′ Cornel Rapa), Jakub Jugas, Virgil Ghita, Mateusz Bochnak, Karol Knap (80′ Jani Atanasov), Takuto Oshima, Michał Rakoczy (89′ Patryk Zaucha), Patryk Makuch (80′ Kacper Śmiglewski), Benjamin Kallmann