Lech Pogoń pokonał 2:0 Pogoń Szczecin w drugim niedzielnym meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Bramki na wagę trzech punktów dla Kolejorza zdobyli Alfonso Sousa i Ali Gholizadeh.

Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej mierzyły się dziś dwa kluby aspirujące do czołowych miejsc w tabeli. Mimo tego na boisku od pierwszych minut wyraźnie przeważał zespół gospodarzy. Już w 2. minucie wynik mógł otworzyć Ishak, który w sytuacji sam na sam został zatrzymany przez Cojocaru. Rumuński bramkarz dobrze spisywał się także przy kolejnych okazjach bramkowych dla Poznaniaków, którzy przewżali coraz bardziej. Od 45. Pogoń grała w osłabieniu po tym, gdy Benedikt Zech otrzymał czerwoną kartkę za faul na Alfonso Sousie przed polem karnym.

Po zmianie stron Kolejorz wreszcie dopiął swego.  W 54. Sousa zbiegł do środka i po strzale na dalszy róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie (1:0). Podopieczni Nielsa Frederiksena nie zwalniali tempa po strzelonym golu. W 77. minucie kontratak Lecha wykończył Ali Gholizadeh. Irańczyk uderzył płasko na dalszy słupek i ustalił wynik meczu (2:0). W końcówce gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale wynik już nie uległ zmianie. Kibice miejscowych mogli być ulubieni z gry swojego zespołu, bo Kolejorz zagrał najlepsze spotkanie w ostatnim czasie.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)

Bramki: Sousa 54, Gholizadeh 77