Podczas drugiego spotkania nowego sezonu Ekstraklasy Legia zmierzyła się z ŁKS-em Łódź.

Przez pierwsze około 15 minut widać było, że zespoły dopiero wchodziły w sezon. Dominowała głównie gra w środku pola, bez żadnych dogodnych okazji. Po tym czasie to Legia przejęła inicjatywę na boisku. Najpierw po centrze na pole karne Łodzian, w zasadzie nie pilnowany Pekhart groźnie posłał piłkę pod poprzeczkę głową, lecz genialną interwencję zaliczył Bobek. Po siedmiu minutach mieliśmy już bramkę. Piłkarze z Warszawy posłali serię szybkich podań, przedostając się pod pole karne, gdzie Wszołek posłał piłkę w szesnastkę po ziemi do Pekharta, który posłał ją po rykoszecie do bramki łodzian, zostawiając bramkarza rywali bez szans. Po kolejnych kilku minutach ręką we własnym polu karnym zagrał Hoti i mieliśmy rzut karny. Bobek wyczuł intencje Josue i obronił jedenastkę, utrzymując wynik na styku. Do końca pierwszej połowy, która skończyła się wynikiem 1:0 dla Legii, niewiele już się działo.

Na początku drugiej połowy to zespół z Łodzi w końcu miał swoje dwie niebezpieczne sytuacje, gdzie w obu przypadkach nie wykorzystali akcji sam na sam. Najpierw w słupek trafił Tejan. Później skuteczną interwencją popisał się Tobiasz. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, w 57 minucie Pekhart umieścił piłkę do praktycznie pustej bramki, po centrze Kuna oraz zgraniu Wszołka. Kilka minut później po kolejnej centrze z lewej strony znowu Thomas Pekhart mógł skompletować hat-tricka, lecz na wślizgu strzelił obok. Co się odwlecze to nie uciecze: w 67. minucie po stracie piłki w środku pola przez piłkarzy z Łodzi, Slisz poprowadził piłkę pod pole karne i wyłożył ją do napastnika wojskowych, który skutecznie zmieścił piłkę pomiędzy słupki wyprowadzając Legię na trzybramkowe prowadzenie. Warszawiacy do końca kontrolowali przebieg tego spotkania i wygrali je 3:0

PKO BP Ekstraklasa, 1. kolejka: Legia Warszawa – ŁKS Łódź 3:0

Legia Warszawa: Tobiasz; Wszołek, Pankov, Augustyniak, Ribeiro, Kun, Slisz, Elitim, Josue, Muci, Pekhart.

ŁKS Łódź: Bobek; Dankowski, Marciniak, Monsalve, Głowacki, Mokrzycki, Hoti, Ramirez, Pirulo, Szeliga, Tejan.