Jagiellonia Białystok pokonuje 1:0 Widzew Łódź w ostatnim niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy! Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Afimico Pululu.

Wynik spotkania w Białymstoku otworzył się błyskawicznie, bo już w pierwszej akcji. Nie minęła druga minuta, a Villar urwał się prawym skrzydłem i zagrał do środka do Pululu, a Angolczyk strzałem po ziemi otworzył wynik spotkania (1:0). Po bardzo szybko strzelonym golu to Jaga przeważała na boisku. W dodatku problemy Widzewa się poważnie pogłębiły po tym, gdy w 45. minucie Alvarez otrzymał drugą żółtą kartkę czym osłabił swój zespół do końca spotkania.

Po zmianie stron obraz gry niewiele uległ zmianie. W 60. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Jagielloni za zagranie ręką przez Hanouska. Po analizie VAR Tomasz Kwiatkowski uznał, że piłka była nabita, więc anulował jedenastkę dla gospodarzy. Dalej przeważali miejscowi. W 81. minucie doskonałą okazję miał Hansen, ale z bliskiej odległości trafił tylko w słupek. Ostatecznie wynik już się nie zmienił, a Białostoczanie zdobyli pierwsze punkty od 3 sierpnia.

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 1:0 (1:0)

Bramki: Pululu 2