Za nami piątkowe mecze 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Motor Lublin pokonał przed własną publicznością Górnika Zabrze, a Widzew Łódź w doliczonym czasie gry wyszarpał punkt w Katowicach!

Komplet punktów po 32 latach!

Pierwszą kolejkę PKO BP Ekstraklasy po reprezentacyjnej przerwie otwierało spotkanie Motoru Lublin z Górnikiem Zabrze. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 49. minucie Christopher Simon. Senegalczyk uderzeniem zza pola karnego otworzył wynik spotkania (1:0).  Zabrzanie nie byli w stanie odpowiedzieć do końca spotkania i przegrali już trzecie spotkanie z rzędu. Dla Motoru to pierwsze domowe zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej od 32 lat!

Motor Lublin – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Bramki: Simon 49

Podział punktów w Katowicach!

Wieczorem przy ul. Bukowej w Katowicach GKS podejmował łódzki Widzew. RTS wyszedł na prowadzenie już w 13. minucie po golu Imana Rondicia (0:1). W końcówce pierwszej połowy gospodarze zadali łodzianom dwa ciosy. Najpierw w 38. minucie wyrównał Oskar Repka (1:1), a chwilę później mocnym strzałem prowadzeniem dał Marcin Wasielewski (2:1).

Gra beniaminka mogła się podobać, ale to nie wystarczyło aby zdobyć trzy punkty. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Jakub Łukowski uderzeniem z kilkunastu metr uratował punkt dla Widzewa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

GKS Katowice – Widzew Łódź 2:2 (2:1)

Bramki: Repka 38, Wasielewski 42 – Rondić 13, Łukowski 90+2