Pierwszym niedzielnym starciem PKO BP Ekstraklasy był pojedynek wicemistrza Polski, Śląska Wrocław, z Koroną Kielce. W poprzedniej kolejce drużyna z Wrocławia zremisowała bezbramkowo z Widzewem Łódź, a Korona przegrała u siebie z Cracovią 0:2.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji dla Śląska Wrocław, już w 2 minucie szansę na gola miał Simeon Petrov. Jego strzał, po znakomitej paradzie, wybronił jednak Dziekoński. W 7 minucie próbowała odpowiedzieć Korona, jednak Shikavka nie zdołał oddać strzału na bramkę Rafała Leszczyńskiego. Następnie obie drużyny miały swoje szansę po wrzutkach w pole karne, jednak strzały Matsenki oraz Matuszewskiego były niecelne. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła sobie więcej dobrych okazji do strzelenia bramki. Po 45 minutach mieliśmy na stadionie we Wrocławiu bezbramkowy remis.

W drugiej połowie z pierwszym uderzeniem ruszyła Korona. Na bramkę Leszczyńskiego uderzył Remacle, ale jego strzał nie stworzył żadnych problemów bramkarzowi Śląska. W 59 minucie czerwoną kartką został ukarany Yegor Matsenko. Obrońca Śląska faulował Yevgeniya Shikavkę i obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Sędzia po wideoweryfikacji nie zmienił swojej decyzji. Swoją szansę na gola miał w 67 minucie Miłosz Trojak, jednak ponownie górą był bramkarz WKS-u. Dziesięć minut później uderzał Dalmau, Leszczyński po raz kolejny nie dał się zaskoczyć. W 83 minucie świetną okazję na gola miał Śląsk. Alex Petkov oddał strzał z 16 metra, piłka odbiła się od poprzeczki, uderzyła jeszcze w plecy Xaviera Dziekońskiego, ale nie wpadła do bramki gości. Kilka minut później na prowadzenie wyszła jednak Korona. Pięczek wrzucił piłkę w pole karne, a Adrian Dalmau celnym strzałem głową dał kielczanom prowadzenie. Zawodnicy Korony nie cieszyli się długo z prowadzenia, ponieważ już 6 minut później Śląsk wyrównał stan rywalizacji. Po wrzutce Żukowskiego, bez przyjęcia piłkę uderzył Petr Schwarz pokonując, bezradnego w tej sytuacji, Xaviera Dziekońskiego. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:1 (P. Schwarz 90+3′ ; A. Dalmau 87′)

W następnej kolejce Śląsk zagra u siebie z Legią. Korona Kielce podejmie u siebie Stal Mielec.

Śląsk Wrocław: Leszczyński. Matsenko, Petrov, Petkov, Guercio, Pokorny, Ince, Cebula, Schwarz, Nahuel, Musiolik
Korona Kielce: Dziekoński, Zwoźny, Resta, Trojak, Matuszewski, Hofmayster, Długosz, Remacle, Pedro, Trejo, Shikavka