Za nami ostatnie, niedzielne spotkanie w ramach drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Po niezwykle ciekawym meczu Pogoń Szczecin zwycięża u siebie z Widzewem Łódź – 2:1.

Wynik pojedynku został otwarty już w 4. minucie. Kontrę wyprowadzili goście, a jej inicjatorem był Alvarez, który najpierw podał do Sancheza, a ten odegrał futbolówkę do Pawłowskiego, który z zimną krwią wykończył akcje. Podopieczni Jensa Gustafssona próbowali szybko odpowiedzieć, jednak defensywa Widzewa skutecznie broniła swojej bramki. Po chwili jednak ataki z obu stron ustały i mecz skupiał się w środku boiska. W 27. minucie gospodarze mieli ogromną szansę na remis, gdy Koulouris przed sobą miał jedynie bramkarza gości. Ravas obronił jego próbę, a następnie odbitą piłkę do bramki próbował sparować Zahović. Jego strzał, z linii bramkowej wybił Stępiński. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy oglądaliśmy kolejną groźną akcje Pogoni. Tym razem Grosicki zagrał do Koulourisa, który ponownie nie znalazł sposobu na pokonanie Ravasa.

Drugą odsłonę znakomicie rozpoczęli gospodarze. W 46. minucie szczecinianie mieli rzut wolny. Świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bichakhchyan, które bezbłędnie wykorzystał Zahović. Na tablicy wyników widniał rezultat remisowy. W 61. minucie spotkania serca wszystkich kibiców z Łodzi zabiły szybciej, gdyż absolutną „bombę” z dystansu posłał Nunes. Na jego nieszczęście futbolówka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki. Kilka chwil później z gola cieszyła się Pogoń. Autorem trafienia był Koulouris. Minutę po objęciu prowadzenia gospodarze mieli okazje na podwyższenie wyniku. Tym razem taką szanse miał Grosicki, który przymierzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. W 73. minucie przez chwilę rezultat był ponownie remisowy. Terpiłowski z zimną krwią sparował piłkę głową do bramki. Autor asysty, Pawłowski był jednak na spalony, więc gol Widzewa nie został uznany. W ostatnich chwilach meczu łodzianie próbowali wyrównać, jednak defensywa ich przeciwników skutecznie się broniła.

Pogoń Szczecin 2:1 Widzew Łódź (4’ Pawłowski, 46’ Zahović, 64’ Koulouris)

Składy:

Pogoń: Stipica – Wahlqvist, Loncar, Malec, Koutris – Gamboa, Łęgowski – Bichakhchyan, Zachović, Grosicki – Koulouris

Widzew: Ravas – Stępiński, Szota, Silva, Nunes – Hanousek – Terpiłowski, Przybułek, Alvarez, Pawłowski – Sanchez