W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze na swoim stadionie zmierzył się z Radomiakiem Radom. Niespodziankę sprawili goście i pokonali gospodarzy 2:0.

W pierwszej połowie nie działo się dużo, a na pewno nie ze strony gospodarzy. Raczej oglądaliśmy próby ofensywne Radomiaka Radom, które na korzyść Górnika, nie przyniosły efektów. Goście mieli kilka ciekawych akcji, ale w żadnej z nich nie udało się im posłać piłki do siatki. Niemoc ataków obu drużyn dobitnie potwierdzała statystyka strzałów celnych, których w całej 1. połowie nie oglądaliśmy za wiele, bo tylko raz. Na przerwę piłkarze zeszli przy wyniku 0:0.

Na początku drugiej połowy oglądaliśmy to samo, co przez większość pierwszej, czyli ofensywną grę Radomiaka Radom. Goście wrzucili kolejny bieg, przecinali podania rywali i co chwilę byli pod bramką gospodarzy, stwarzając sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. W 60 minucie zawodnicy z Radomia zebrali pierwszy owoc swoich nieustannych ataków. Przy piłce utrzymał się Dawid Abramowicz, którego strzał obronił bramkarz Górnika, jednak na tyle niefortunnie, że piłka znalazła się pod nogami debiutującego w Radomiaku Pedro Henrique, który umieścił ją w siatce. Po strzelonej bramce goście nie zamierzali spuścić z tonu i pozostali w wysokim pressingu, co po kilku minutach dało im kolejną bramkę. Pod wpływem presji, błąd popełnił bramkarz Górnika – Daniec Bielica i oddał piłkę wprost pod nogi rywali. Takiej okazji nie przepuścił Rafał Wolski i w 65 minucie spotkania podwyższył wynik na 2:0. Szansę na zdobycie bramki kontaktowej w końcówce spotkania miał Lucas Podolski, ale nie wykorzystał okazji i przestrzelił piłkę ponad bramką. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, którego ostateczny wynik to 2:0 dla gości.

Kibice gospodarzy pożegnali swoich zawodników gwizdami, co na tym stadionie zdarza się bardzo rzadko, a to tylko potwierdza, jak bezradna była dziś drużyna z Zabrza. Radomiak świetnie egzekwował błędy gospodarzy, co przełożyło się na pewne zwycięstwo. Dzięki takiemu wynikowi Radomiak wskoczył na 3. miejsce w tabeli, a Górnik sezon zaczyna z pozycji 17. Zabrzanie swój następny mecz zagrają w Poznaniu z Wartą. O punkty w Poznaniu powalczy również Radomiak, który w 2. kolejce zmierzy się z Lechem.

GÓRNIK ZABRZE 0:2 RADOMIAK RADOM

Bramki: Pedro Henrique (60’), Rafał Wolski (65’)

Żółte kartki: Yokota, Wojtuszek

SKŁADY:

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić, Jensen (Siplak 67’), Szcześniak, Janicki – Rasak, Podolski, Olkowski (Wojtuszek 46’), Lukoszek (Ennali 46’), Yokota (Dadok 67’) – Krawczyk (Chmarek 80’). (4-1-4-1)

Radomiak Radom: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz – Semedo (Cayarga 74’), Donis, Alves (Castaneda 80’), Wolski (Rocha 80’), Machado (Grzesik 63’) – Henrique (Kaput 80’). (4-2-3-1)