Raków Częstochowa minimalnie pokonał Pogonią Szczecin w ostatnim niedzielnym meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Na otwarcie wyniku trzeba było czekać aż do doliczonego czasu gry, gdy gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Matej Rodin. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę.

Hit kolejki w Częstochowie zaczął się dosyć spokojnie. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, ale po zmianie stron spotkanie się ożywiło. W 65. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Dimitrios Keramitsis, przez co Pogoń kończyła spotkanie w osłabieniu. Gospodarze długo szukali gola dającego prowadzenie. Przez przerwę spowodowaną racami sędzia Paweł Raczkowski doliczył aż dziesięć minut. Wreszcie do siatki trafił Matej Rodin, ale po długiej analizie VAR był spalony. Medaliki się nie podłamały i kilka minut później w końcu prawidłowo objęły prowadzenie, a akcję wykończył sam Rodin (1:0). Chorwat przy celebrowaniu gola ponownie zdjął koszulkę za co otrzymał drugą żółtą kartkę. Najważniejszy dla podopiecznych Marka Papszuna był jednak końcowy wynik i powrót na pozycję wicelidera.

Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

Bramki: Rodin 90+13

Bez niespodzianek w pozostałych meczach!

Pierwsze niedzielne spotkanie nie przyniosła zbyt wielu emocji. Wczesnym popołudniem GKS Katowice bezbramkowo zremisował ze Śląskiem Wrocław przed własną publicznością. Gieksa nie przegrała kolejny raz z rzędu i utrzymuje pozycję w środku tabeli, w przeciwieństwie do Śląska. Wicemistrzowie Polski pozostają wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie i zamykają ligową tabelę z zaledwie pięcioma punktami na koncie.

GKS Katowice – Śląsk Wrocław 0:0 (0:0)

Poza tym w PKO BP Ekstraklasie grano dziś także w Zabrzu, gdzie Górnik Zabrze pokonał 3:1 Stal Mielec. Wynik spotkania w 32. minucie otworzył Luka Zahovic, ale kilka minut później wyrównał Piotr Wlazło. W drugiej połowie Górnicy ponownie objęli prowadzenie za sprawą Damiana Rasaka, a w doliczonym czasie trzy punkty dla Zabrzan przypieczętował Patrik Hellebrand.

Górnik Zabrze – Stal Mielec 3:1 (1:1)

Bramki: Zahovic 32, Rasak 61, Hellebrand – Wlazło 39