Legia Warszawa przegrała 0:1 z Rakowem Częstochowa przed własną publicznością w hicie kolejki! Jedynego gola zdobył Jean Carlos Silva.

Obie strony ostrożnie zaczęły spotkanie. Z czasem tempo spotkania przyspieszyło, a sędzia Przybył był zmuszony pokazać pierwsze żółte kartki. Do świetnej okazji bramkowej trzeba było czekać aż do 36. minuty, ale Nsame uderzył piłkę w spojenie bramki po wrzutce z różnego. W 41. minucie obrona Legii pogubiła się przed własnym polem karnym, a do piłki dopadł Jean Carlos i płaskim strzałem otworzył wynik spotkania (0:1). Do przerwy mieliśmy jednobramkowe prowadzenie gości.

Po zmianie stron Raków bez większych problemów odpierał ataki gospodarzy, które nie stwarzały zbyt dużego zagrożenia. Najlepszą okazję do wyrównania miał w 81. minucie Steve Kapuadi, ale uderzył zbyt lekko prosto w bramkarza. Chwilę później Częstochowianie mogli zamknąć rywalizację po kontrataku, ale Koczerhin nie trafił do pustej bramki. W końcówce Legia nie była w stanie nawet oddawać strzałów na bramkę rywale, a ci spokojnie dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramki: Jean Carlos Silva 41